Сьогодні, 1 жовтня 2018 року, стартував новий конкурс для українських школярів під назвою «Запроси полярника до себе!». Про це повідомляє прес-служба МОН.
Проводить конкурс Національний антарктичний науковий центр спільно з МОН у межах освітнього проекту «ANTARCTIDA Terra Australis Incognita – Вчора, Сьогодні, Завтра».
Щоб долучитися до конкурсу, школярам потрібно написати мотиваційний лист, чому саме їх цікавить Антарктида. Жодних обмежень щодо формату чи обсягу листа немає. До 30 жовтня його необхідно надіслати на електронну скриньку [email protected] , обов’язково зазначивши контакти для зворотного зв’язку.
До участі запрошуються школи Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Черкас, Білої Церкви. У кожному з цих міст до 3 закладів-переможців з найкращою мотивацією завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть захоплюючі історії про життя та дослідження на нашій полярній станції Академік Вернадський, покажуть фотографії, відео з зимівок, познайомлять учнів з флорою та фауною Антарктики, а також відповідатимуть на запитання школярів.
Переможців конкурсу оголосять до кінця листопада. Візити до шкіл відбуватимуться впродовж усього навчального року за попередньо узгодженим графіком. Окрім цього планується, що переможці отримають й інші призи.
Додамо, що щороку на станцію Академік Вернадський вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Так, зараз на станції перебуває 23-я Українська антарктична експедиція. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.
Нагадаємо, 27 вересня почався конкурс з відбору команди полярників для 24-ї Української антарктичної експедиції (2019-2020 рр.) на станцію Академік Вернадський.
Довідково: Наразі Антарктида визнана континентом, який не належить жодній державі. Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію на крижаному континенті, що функціонує цілий рік. Це дозволяє проводити низку досліджень для розуміння та прогнозування глобальних змін клімату. Загалом же українські науковці в Антарктиді проводять дослідження у сферах біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії тощо.
Юлія Шпак