ОСТАННІ НОВИНИ

У Грибовичах вирили канаву, якою інфільтрат стікає до підніжжя сміттєзвалища

Наталя Дуляба

|

Для інфільтрату із Грибовицького сміттєзвалища вирили спеціальну канаву, якою він стікає до підніжжя звалища та забруднює ґрунт, підземні води й місцеву річку Малехівку. Про це сьогодні, 11 вересня, Львівському порталу повідомив депутат Жовківської райради та еколог Ігор Муравський.

 

«Я сьогодні побував на Грибовицькому сміттєзвалищі. Цього разу мені, в принципі як і завжди, не захотіли показати, як працює станція очистки інфільтрату. Натомість я побачив, що там вирили цілу канаву, якою тепер безперервно стікає інфільтрат. Канаву вирили буквально нещодавно, і вона є досить глибокою, подекуди сягає до 3 м в глибину», – розповів Ігор Муравський.

Реклама партнерів

За його словами, нечистоти через цю канаву потрапляють у меліоративні канали, а далі – у ґрунт, підземні води, річку Малехівку і просто до криниць місцевих мешканців.

«Саме озеро з інфільтратом наповнене майже до верху дамби, а це підтверджує те, що станція очистки не працює із заявленою продуктивністю 250 кубометрів на добу», – додав Ігор Муравський.

Нагадаємо, нещодавно мерія дозволила ЛКП «Зелене місто» провести тендер на закупівлю нового обладнання для очистки інфільтрату на території Грибовицького сміттєзвалища. Доставити його до Львова мають орієнтовно до кінця жовтня.

Як повідомляв Львівський портал, у Львівській міській раді пообіцяли до кінця цього року встановити на звалищі ще дві нові установки з очистки інфільтрату, потужністю по 150 кубометрів. Це буде вже третя установка очистки інфільтратів. Зараз на сміттєзвалищі є одна станція, потужністю до 250 кубометрів на добу. Однак екологи та місцеві активісти одностайно стверджують, що вона не працює.

І директор ЛКП «Збиранка» Віталій Пугач, і директор департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради Сергій Сало запевняли Львівський портал, що станція очистки інфільтрату успішно працює, однак продемонструвати як це відбувається, вони відмовились.

Нагадаємо, нещодавно Віталій Пугач заявляв, що на Грибовицькому сміттєзвалищі першочергові протиаварійні роботи так і не розпочались. Проте у мерії згодом спростували цю інформацію.

Як повідомляв недавно активісти звинуватили чиновників міськради Львова у маніпуляціях із документами щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Детальніше про те ситуацію із Грибовицьким сміттєзвалищем, а також про те, що там відбувається протягом останніх двох років, читайте у матеріалі «Два роки безкарності».

Фото: Ігор Муравський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.