ОСТАННІ НОВИНИ

Залізниця розіграла між дилерами Дубневичів чверть мільярда на скріплення, знову викинувши конкурентів, - ЗМІ

Лаврентій Дубич

|

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» 20 липня за результатами тендерів замовила ТОВ «ВМ Трейдинг» скріплень на загальну суму 253,33 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші Гроші.

 

Цьогоріч поставлять 1,44 млн комплектів пружних рейкових скріплень КПП-5-65 та КПП-5-50  по 176 грн. за штуку, що на 10% нижче очікуваної ціни тендеру, і повністю відповідає минулорічній ціні, по якій «ЦЗВ» купило кріплення у групи Дубневичів.

А навесні 2018 року ТОВ «АТ Механіка» виграло аукціон «Південно-Західної залізниці» з майже вдвічі дешевшими скріпленнями КПП-1-65 свого виробництва по 101 грн. Але тоді його відхилили по скарзі «ВМ Трейдинг» в АМКУ за неточний опис сфери застосування скріплень: «на прямих і кривих ділянках безстикових залізничних колій» замість необхідного «на прямих і кривих ділянках безстикової колії радіусом не менше 350 м вантажонапруженістю до 60 млн. ткм брутто/км на рік».

Товар у 2018 році виготовить ТОВ НВП «Корпорація КРТ» братів-нардепів від «БПП» Богдана і Ярослава Дубневичів. Гарантійний строк експлуатації становить три роки або 100 млн т пропущеного вантажу, а строк зберігання – півтора роки з поставки.

Зусилля притиснення рейки до шпали визначено не менше 25,0 кН. Восени 2017 року експертиза НАБУ показала, що цьому основному параметру якості відповідають лише п’ять із 32 зразків рейкових скріплень КПП-5 виробництва «КРТ».

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 5% їхньої вартості.

Нині «АТ Механіка» не допустили до торгів. Вона подала узгоджені залізницею технічні умови на весь комплект скріплення, але зміни до них не були узгоджені, як і технічні умови на окремі складові скріплення. Фірма марно оскаржувала відхилення в АМКУ.

Первинна редакція тендерної документації не вимагала узгодження ТУ на складові:

«Не потребують додаткового узгодження ПАТ «Укрзалізниця» технічні умови на складові частини кінцевого виробу (для серійної продукції), які входять до повного комплекту конструкторської документації на такий виріб відповідно до ГОСТ 2.102-68».

Корпорація «КРТ» Дубневичів звернулась до замовника з вимогою видалити цей абзац, якого не було в торішній тендерній документації. У відповідь замовник змінив його так: «для серійної продукції, яка призначена для використання в інших галузях народного господарства, окрім залізничного транспорту)».

Фактично залізниця дозволила не узгоджувати ТУ на складові комплектів лише не-залізничного обладнання, якого цей тендер узагалі не стосується.

«АТ Механіка» оскаржила ці зміни в АМКУ. Проте адмінколегія вирішила, що в новому формулюванні тендерна документація не містить прямої вимоги надання ТУ на складові, хоча замовник і визнав, що ця необхідність випливає із сукупності вимог.

Єдиним допущеним конкурентом «ВМ Трейдинг» було ТОВ «Авант-Гарде» із продукцією тієї ж корпорації «КРТ» Дубневичів, причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

Фірму «ВМ Трейдинг» зареєстровано на Михайла Врублевського наприкінці 2016 року в м. Городок Львівської обл. по вул. Комарнівська, 66. Також Врублевський керує ТОВ «Експозиція» Андрія Бохенка, яка прописана за тією ж адресою – разом із ТОВ «Квадрохім», співвласницями якого є Наталія Дубневич, дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича.

Врублевський у 2015 році висувався у Пустомитівську райраду Львівської обл. від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Дубневичі теж представляють «БПП».

Львівська «Авант-Гарде» належить Олексію Столизі та Михайлу Перепьолкіну. Вони є співвласниками ТОВ «Меланж-Трейд» удвох і ТОВ «Авант Оіл» з Ольгою Клевайчук.

Михайло Михайлович Перепьолкін разом із Михайлом Володимировичем Перепьолкіним та Ольгою Клевайчук володіють ТОВ «Самін» із Павлом Кугаївським і ТОВ «Мотто Захід» з екс-начальником ДП «Український державний центр радіочастот» Павлом Слободянюком.

Нагадаємо, представники «ЦЗВ» відстоюють в судах позиції тендерної документації, які дозволяють зберігати монополію скріплень Дубневичів на тендерах залізниці.

НАБУ два роки веде кримінальне провадження щодо закупівель «ЦЗВ» скріплень у групи Дубневичів. Під час слідства були проведені експертизи, які вказують на нижчу якість їхніх скріплень за завищеними цінами. Однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже рік не погоджує детективам підозри стосовно посадовців залізниці.

Раніше Львівський портал повідомляв, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на «Укрзалізниці» повний провал структурних реформ, через зацікавлених «друзів». Також стало відомо, що за підсумками 2016 року орієнтовна вартість закупівель ПАТ «Укрзалізниця» в компаній народних депутатів України Ярослава та Боглана Дубневичів складала близько мільярда гривень. Згодом повідомлялося, що зловживаннями Дубневичів в «Укрзалізниці» займеться НАБУ. А тодішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун визнав монополію Дубневичів на «залізниці» та перевів стрілки на НАБУ, прокуратуру і СБУ.

Після цього НАБУ дали доступ до документів залізниці для розслідування змови з Дубневичами. Відбулися обшуки у офісі Дубневичів у Львові. Зокрема стало відомо, що мова про корпорацію КРТ, яка співпрацювала з фірмою, що ухилялась від сплати податків.

Після гучних викриттів Омелян назвав «конфліктом інтересів перебування Дубневича на посаді глави транспортного комітету Ради».

Попри те суди заборонили фіскальній службі проводити перевірку компанії братів нардепів. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов ухилився від прямого запитання про конфлікт інтересів та мільярдні тендери «Укрзалізниці», які виграють Дубневичі.

Не «Укрзалізницею» єдино. Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Суд почав обирати запобіжні заходи затриманим посіпакам Дубневичів за розкрадання 1,4 мільярда

Нещодавно НАБУ виграло у «Укрзалізниці» і Дубневичів суд щодо протизаконності їх розпилу 151 мільйона.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...