ОСТАННІ НОВИНИ

Корпорація Дубневичів відмила з бюджету понад 77 мільйонів гривень?

Андрій Котенський

|

Корпорація КРТ, яку пов’язують із братами Ярославом та Богданом Дубневичами, відмила з бюджету на фіктивному ПДВ понад 77 мільйонів гривень. Про це Львівському порталу повідомили у відділі організації роботи Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у Львові.

 

За даними відомства, податківці здійснили 15 спроб провести перевірку, щоб повернути бюджету півмільярда гривень.

Реклама партнерів

«Аналізуючи діяльність ТзОВ «Корпорація КРТ» фахівцями Львівського управління Офісу великих платників встановлено здійснення реєстрації податкових накладних на реалізацію мазуту, при цьому придбання даного мазуту в платника відсутнє. Таким чином, формуються віртуальні витрати та податковий кредит по податку на додану вартість. Так, за період 2015-2017 роки здійснено придбання віртуального мазуту на суму ПДВ 64,9 млн грн, а реалізовано на суму ПДВ 156,0 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Також стало відомо, що «Корпорація КТР» займалася фіктивним придбанням техніки.

«Виявлено «фіктивне» придбання автомобілів, автобусів, мотоциклів, причепів та напівпричепів до них, тягачів, с/г техніки та екскаваторів в загальній в кількості понад дві тисячі одиниць, чим сформовано «фіктивний» податковий кредит з метою згортання позитивного значення по ПДВ», – йдеться у повідомленні.

Податківці також наголошують, що «вказані операції ТзОВ «Корпорація КРТ» привели до втрат бюджету лише по ПДВ понад 77,2 млн грн».

Щоб припинити протиправну діяльність підприємства, податківцями здійснено 15 спроб провести перевірки, але ТзОВ «Корпорація КРТ» не допускало фахівців шляхом безкінечних і безпідставних судових оскаржень дій ДФС.

Відносно службових осіб ТзОВ «Корпорація КРТ» відкрито кримінальне провадження, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 (посягання на життя державного чи громадського діяча – ред.) та ст.205 КК України (Фіктивне підприємництво – ред.).

Крім того, отримано Ухвалу суду щодо надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки ТзОВ «Корпорація КРТ». Перевірку проведено та складено акт яким встановлено порушення на понад 400 млн грн.

З квітня місяця 2018 року завдяки роботі СМКОР заблоковано реєстрацію податкових накладних, тим самим зупинено протиправну діяльність даної юридичної особи.

Раніше Львівський портал повідомляв, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на «Укрзалізниці» повний провал структурних реформ, через зацікавлених «друзів». Також стало відомо, що за підсумками 2016 року орієнтовна вартість закупівель ПАТ «Укрзалізниця» в компаній народних депутатів України Ярослава та Боглана Дубневичів складала близько мільярда гривень. Згодом повідомлялося, що зловживаннями Дубневичів в «Укрзалізниці» займеться НАБУ. А тодішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун визнав монополію Дубневичів на «залізниці» та перевів стрілки на НАБУ, прокуратуру і СБУ.

Після цього НАБУ дали доступ до документів залізниці для розслідування змови з Дубневичами. Відбулися обшуки у офісі Дубневичів у Львові. Зокрема стало відомо, що мова про корпорацію КРТ, яка співпрацювала з фірмою, що ухилялась від сплати податків.

Після гучних викриттів Омелян назвав «конфліктом інтересів перебування Дубневича на посаді глави транспортного комітету Ради».

Попри те суди заборонили фіскальній службі проводити перевірку компанії братів нардепів. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов ухилився від прямого запитання про конфлікт інтересів та мільярдні тендери «Укрзалізниці», які виграють Дубневичі.

Не «Укрзалізницею» єдино. Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Суд почав обирати запобіжні заходи затриманим посіпакам Дубневичів за розкрадання 1,4 мільярда

Нещодавно НАБУ виграло у «Укрзалізниці» і Дубневичів суд щодо протизаконності їх розпилу 151 мільйона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.