ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині виявили кілька тюрм, де у працюючих в’язнів незаконно відраховували частини заробітку

Олександр Косик

|

Прокуратура виявила порушення законодавства при залученні засуджених до праці в установах виконання покарань на Львівщині. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

 

Органами прокуратури області перевірено стан дотримання вимог кримінально-виконавчого законодавства при залученні в’язнів до суспільно корисної праці. Як з’ясувалось, в установах виконання покарань Львівщини порушують вимоги законодавства про працю, її оплату та охорону, зокрема, під час відрахування частини заробітку засуджених на їх утримання.

Так, у одній із виправних регіональних колоній із заробітку в’язнів здійснювалося таке відрахування на оплату праці персоналу, який нібито прибирав приміщення, проте, насправді це робили самі в’язні.

За фактом внесення посадовими особами виправної колонії завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, що призвело до безпідставного утримання коштів із нарахованої заробітної плати в’язнів, прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення).

Санкція статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до 3 років та трирічне позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю.

Досудове розслідування триває.

Також встановлено, що адміністрації виправних колоній не повно створюють умови, які б дали можливість особам позбавленим волі реалізувати своє право займатися суспільно корисною оплачуваною працею.

Зазначимо, що цьогоріч роботою забезпечено лише 263 особи, що становить 59,2% від усіх працездатних засуджених, середня заробітна плата яких – 2063 грн.

При цьому, вя’знів, які мають виконавчі листи, не залучають до праці задля відшкодування шкоди, завданої вчиненими злочинами.

У 2018 році із 65 таких осіб до оплачуваної праці залучено лише 11, що становить 16,9%.

Прокуратура виявила також факти не виплати заробітної плати в’язням, які у виробничих зонах, майстернях та підсобних господарствах колоній працювали більше 2 годин вдень. Крім цього, їм не нараховувалась подвійна зарплатня за роботу у вихідні та святкові дні.

«Варто сказати, що у непоодиноких випадках праця засуджених організовується з порушеннями правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії. В’язні в неповній мірі забезпечені спецодягом, взуттям, засобами індивідуального захисту при зварювальних роботах та інше», – коментує начальник відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадження та інших заходів примусового характеру Андрій Приведа.

«Загалом, з метою усунення виявлених порушень законодавства органами прокуратури області внесено 6документів прокурорського реагування (вказівок), 5 з яких розглянуто та задоволено, а 5 осіб притягнуто до відповідальності»¸ – додав він.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...