ОСТАННІ НОВИНИ

Гройсмана закликають викликати «на килим» главу «Укрзалізниці»

Андрій Котенський

|

Через критичну ситуацію у сфері залізничних перевезень прем’єр-міністра України  Володимира Гройсмана просять викликати на засідання уряду голову Укрзалізниці Євгена Кравцова, аби отримати відповіді із приводу критичної ситуації у сфері залізничних перевезень. Про це йдеться у зверненні представників найбільший галузевих об’єднань підприємств промисловості та агропромислового комплексу України.

 

Обурення підприємств викликав дефіцит вантажних вагонів та рухомого складу «Укрзалізниці».

«Наближається період пікових перевезень, а підприємства вже відчувають гострий дефіцит вантажних вагонів та рухомого складу. Все це стримує розвиток металургійної, хімічної, цементної, аграрної галузей та гальмує розвиток як національного, так і експортного та транзитного потенціалу країни», – йдеться у повідомленні.

Провідні асоціації звернулись до Володимира Гройсмана з проханням провести засідання Уряду за участі народних депутатів з транспортного комітету, за участі представників найбільших галузевих об’єднань підприємств промисловості та агропромислового комплексу України та заслухати звіт т.в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» з метою об’єктивного, всебічного та конструктивного обговорення тих проблем, що склались на сьогодні в сфері залізничних вантажних перевезень та дати оцінку ефективності управління ПАТ «Укрзалізниця».

Раніше Львівський портал повідомляв, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на «Укрзалізниці» повний провал структурних реформ, через зацікавлених «друзів». Також стало відомо, що за підсумками 2016 року орієнтовна вартість закупівель ПАТ «Укрзалізниця» в компаній народних депутатів України Ярослава та Боглана Дубневичів складала близько мільярда гривень. Згодом повідомлялося, що зловживаннями Дубневичів в «Укрзалізниці» займеться НАБУ. А тодішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун визнав монополію Дубневичів на «залізниці» та перевів стрілки на НАБУ, прокуратуру і СБУ.

Після цього НАБУ дали доступ до документів залізниці для розслідування змови з Дубневичами. Відбулися обшуки у офісі Дубневичів у Львові. Зокрема стало відомо, що мова про корпорацію КРТ, яка співпрацювала з фірмою, що ухилялась від сплати податків.

Після гучних викриттів Омелян назвав «конфліктом інтересів перебування Дубневича на посаді глави транспортного комітету Ради».

Попри те суди заборонили фіскальній службі проводити перевірку компанії братів нардепів. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов ухилився від прямого запитання про конфлікт інтересів та мільярдні тендери «Укрзалізниці», які виграють Дубневичі.

Не «Укрзалізницею» єдино. Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Суд почав обирати запобіжні заходи затриманим посіпакам Дубневичів за розкрадання 1,4 мільярда

Нещодавно НАБУ виграло у «Укрзалізниці» і Дубневичів суд щодо протизаконності їх розпилу 151 мільйона.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...