ОСТАННІ НОВИНИ

Депутатів міськради Львова «підловили» на незадекларованих машинах, будинках і землях

|

Вісім депутатів Львівської міської ради під час заповнення електронних декларацій не до кінця надали інформацію про майно, яким володіють.  Як відомо, держреєстр прав на нерухоме майно не містить всієї інформації.

Print

За версією Олега Василишина (Самопоміч) торік йому належав лише автомобіль Peugeot 2011 року випуску, однак дані реєстру МВС свідчать про те, що на депутата зареєстровані також вантажівка «MAN TGA 18.430» 2005 року випуску та причіп «Schmitz S 6» 1998 року випуску. Вони були придбані у липні 2015 року. Як пояснив Василишин, вантажівку та причіп він передав у безоплатне користування – подарував товаришу.

На Валерія Веремчука (Народний контроль) досі зареєстрований автомобіль «Mazda Xedos» 1997 року випуску. Згідно з інформацією реєстру МВС, право власності на автівку депутат оформив у червні 2010 року, однак, як сам стверджує, перепродав брату «10 років тому».

Реклама партнерів

Ще один депутат, якому не пощастило владнати питання власності на автомобілі, – Віталій Свінціцький(Народний контроль). Йдеться про вантажівки «КАМАЗ 5320» 1987 р.в., «КАМАЗ 54112» 1992 р.в., «КАМАЗ 5511» 1990 р.в. та «Citroen C 25» 1998 р.в. Сам депутат каже, що ними уже давно не володіє: «Ці транспортні засоби давно здані на металобрухт». Втім вантажівки досі не зняті з обліку і зареєстровані на депутата.

Додамо також, що Віталій Свінціцький числиться співвласником двох фірм ПП «Бетон-Шлях-Буд» та ТОВ фірма «Громада-93». За даними Youcontrol, обидві фірми мають податковий борг та востаннє подавали контролюючим органам інформацію щодо фіндіяльності ще у 2010 році.

Депутат Роман Грицевич (БПП) підійшов до заповнення декларації про доходи з вибірковою точністю – сина вписав, а його майно – ні. Таким чином до документа не потрапив дарований тіткою будинок Назара Грицевича на 305 «квадратів», що знаходиться на земельній ділянці площею 0,02 га на вул. Стрілецькій у Львові. Також депутат не засвітив у декларації будівлю сина площею 18,4 кв. м.

Про те, що декларувати потрібно не лише членів сім’ї, але і їхнє майно, каже, не знав. «Я його вписав, але думав, що майно його не потрібно декларувати. Крім того, син живе окремо, в нього своя сім’я. Наступного року задекларую майно у відповідності до вписаних членів родини», – пообіцяв Грицевич.

Аналогічну обіцянку дала і Богдана Зубрицька (Самопоміч) – депутат забула задекларувати 6 соток землі у селищі Брюховичі біля Львова.

Не все сімейне майно показав виборцям і Андрій Дворакевич (Самопоміч). Він не додекларував земельну ділянку дружини площею 585 кв. м, що розташована у селі Малехів Жовківського району. У коментарі «Наші гроші. Львів», дружина Дворакевича Віра пояснила, що ділянка була подарована їй, а відтак, чому чоловік мав землю декларувати і, яке відношення він має до її майна? «Можливо, треба було її вписати, ми не знали. Врешті, ми не юристи, ми – лікарі», – насамкінець нагадала Віра Дворакевич.

Андрій Карбовник (Свобода) у декларації за 2015 рік прописав один об’єкт нежитлової нерухомості, що належить дружині. Однак, згідно з даними реєстру нерухомості, – їх два, площею 189 кв. м та 634 кв. м. Який із них не потрапив у документ – невідомо, оскільки дані щодо площі майна у міськраді протрактували як конфіденційні і замалювали. Не зміг згадати, яку з будівель не задекларував і сам Карбовник. Разом з тим визнав, що обидва об’єкти досі належать дружині.

Через «механічне недопрацювання» не задекларував причіп «ПГМФ 8904» Андрій Рікота (Свобода). Придбав його у рік випуску – у червні 2015-го. «У мене немає потреби приховувати таку велику цінність як причіп, – прокоментував депутат. – Тут буде розмова з помічниками, які готували інформацію».

Назар Палідович (Громадянська позиція) не задекларував будинок площею 137 кв. м, подарований батьком у 2012 році. «Перший раз заповнюємо декларацію, не зустрічалися ще з цим, наступного року задекларуємо, це не проблема», – запевнила дружина депутата Мирослава.

Раніше Львівський портал публікував огляд декларацій нардепів зі Львівщини.

Джерело: Наші Гроші. Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.