ОСТАННІ НОВИНИ

Обурені жителі Київщини заблокували фури із львівським сміттям

|

Декілька десятків мешканців навколишніх сіл блокують в’їзд вантажівок на трасі Київ-Боярка на києво-святошинське сміттєзвалище з вимогою закрити його. Наразі заблоковано три хури зі Львова та інші – з Києво-Cвятошинського району. Про це повідомляє Укрінформ.

сміття

Блокувальники стверджують, що воно дуже отруює навколишнє середовище. На місці блокування присутні також правоохоронці та представники Києво-Святошинської райради.

“Зараз ми працюємо над питанням: або закрити його (києво-святошинське сміттєзвалище – ред.), або модернізувати, або поставити якусь більш сучасну лінію для того, щоб воно (сміття – ред.) сортувалось і було менше відходів. Закрити можна, але виникає питання – куди потім вивозити сміття з нашого Києво-Святошинського району”, –  сказав заступник голови Києво-Святошинської районної ради.

Водночас мешканці вимагають саме закриття сміттєзвалища і посилаються на висновок Державного «Інституту громадського здоров’я ім. О.М.Марзеєва НАМН України», який є у розпорядженні Укрінформу.

Зокрема, в документі зазначається, що умови функціонування києво-святошинського сміттєзвалища не відповідають вимогам нормативних документів.

“На території, яка знаходиться як у межах Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району, так і за її межами, що безпосередньо прилегла до полігону ТПВ (сміттєзвалища) Києво-Святошинського виробничого управління житлово-комунального господарства, розташованого в межах Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області біля с. Крюківщини – має місце наднормативне забруднення атмосферного повітря (сірководень – 1,125 ГДК, аміак – 1,15 ГДК, кротоновий альдегід – 1,2 ГДК), грунту (нікель – 1,126 ГДК, кадмій 2,52 ГДК, ртуть – 4,9 ГДК, свинець – 2,389 ГДК, хром – 2,785 ГДК), грунтових і поверхневих вод (нікель – 5,5 ГДК, кадмій – 12 ГДК, ртуть 3,0 ГДК) речовинами, специфічними для цього об’єкту”, – йдеться у документі.

Зазначається, що існування звалища ТПВ є неприпустимим, оскільки його негативний вплив на довкілля негативно позначається на умовах проживання населення, включаючи показники здоров’я.

“Подальше поводження зі сміттєзвалищем потребує повної санації самого тіла звалища та прилеглої території з вилученням усього обсягу забруднених грунтів та визначення ступеня їх забруднення при вирішенні питання щодо подальшого їх використання”, – підсумовують в Інституті громадського здоров’я ім. Марзеєва.

Як повідомляв Львівський портал,  львівське сміття не доїжджає на переробку до київського заводу «Енергія», вантажівки звозять непотріб на сміттєзвалище села Крюківщина, що поблизу столиці.

Фото: uazmi.org

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...