Щоб добре жити в Україні, потрібно заробляти не менше 20 тисяч гривень в місяць. Заради високооплачуваної роботи наші громадяни готові виїхати за кордон, працювати за ненормованим графіком і залишатися на ненависній роботі. Такі дані опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, передає Львівський портал.
Середня зарплата по Україні на сьогодні знаходиться в межах 3-4 тис. грн, в Києві дещо більше — у середньому 7 тис. грн. Але скільки ж насправді треба «білим комірцям», щоб гідно жити?
Чверть опитаних вважають, що на сьогодні гідна зарплата повинна складати не менше 20 тис. грн на місяць. П’ята частина хотіли би заробляти не менше 30 тис. грн. І стільки ж «білих комірців» оцінюють гідне життя у 50 тис. грн щомісячного доходу. Проте є невеликий відсоток офісних співробітників, для яких гідне життя починається від 100 тис. грн на місяць і навіть більше.
Решта більш скромні у своїх фінансових вимогах. Один із восьми опитаних готовий вдовольнитися зарплатою у 15 тис. грн, а один із дев’яти вважає достатньою суму в 10 тис. грн. При цьому лише двоє зі ста опитаних назвали гідною зарплату у розмірі 5 тис. грн.
Варто зазначити, що гідне життя у розумінні «білих комірців» — це передусім:
– можливість займатися улюбленою справою, маючи фінансову незалежність;
– можливість задовольняти будь-які свої потреби, реалізувати плани й втілювати мрії, не думаючи про гроші;
– відчуття безпеки, впевненість у завтрашньому дні й забезпечена старість;
– доступ до якісної медицини і освіти, соціальний захист;
– комфортне житло, особистий транспорт, добре облаштований побут;
– можливість відпочивати і мандрувати.
В умовах кризи українцям доводиться багато працювати навіть за невеликий оклад. Ті ж, хто прагне заробляти більше, змушені йти на певні жертви. Практично троє із п’яти, щоб отримати високооплачувану роботу, готові поїхати до іншої країни. Дещо більше половини згодні працювати ненормований робочий день. Кожен третій-четвертий офісний співробітник буде займатися справою, до якої байдужий, а кожен шостий терпіти будь-які труднощі або працювати без вихідних.
Один із дванадцяти опитаних зізнався, що заради гарного заробітку готовий працювати в неприємному колективі, жертвувати особистим часом, дозвіллям і настроєм. Є і такі, хто буде лишатися на ненависній роботі, якщо це обіцяє хорошу матеріальну винагороду.
Більш свідомі «білі комірці» готові отримувати додаткову освіту, підвищувати рівень кваліфікації, брати на себе відповідальність, а також рости особистісно й професійно. Варто зазначити, що кожному шостому офісному працівнику важливо отримувати задоволення від роботи, в той час як гроші для нього відходять на другий план.
Фото: bortsi.com.ua, hh.ua