ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські студенти мають можливість стажуватись у провідних компаніях Польщі

|

Львівські студенти мають можливість стажуватись у провідних компаніях Польщі. Такі стажування вже пройшли деякі студенти Львівської Політехніки та Львівського національного університету імені Івана Франка. Основна умова участі – добрі результати навчання у виші та знання англійської мови. Усі організаційні витрати забезпечує Фундація «Leopolis for future». Сьогодні у Львівській Політехніці відбулась зустріч щодо продовження проекту. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

У Львівській Політехніці сьогодні обговорили питання стажування у 2015 році львівських студентів у компаніях Польщі в рамках програми «Львів заради майбутнього».

«Чудова програма, запропонована гданськими підприємцями, гданською підприємницькою фундацією «Leopolis for future». Ця програма вже дала можливість найкращим студентам з Львівської Політехніки і з Львівського університету відбути стажування і практики у найкращих підприємствах і бізнесах, які знаходяться на території Польщі. Правдоподібно, до цієї програми буде залучена наступного року більша кількість найкращих студентів з львівських вузів. Ймовірно, до програми долучиться ще один з львівських університетів – Академія мистецтв. Ми дуже розраховуємо, що молоді люди, які здобули базові знання і освіту у Львові, дістануть справжню європейську, велику практику у Польщі. Ми очікуємо, що вони повернуться в Україну і будуть працювати тут для держави», – розповіла Ірина Подоляк, начальник управління культури ЛМР.

За словами ректора НУ «Львівська політехніка» Юрія Бобала, проект зацікавив відразу ж, на стадії пропозиції.

Реклама партнерів

 «Коли представники Гданської мерії звернулись у Львівську Політехніку з пропозицією взяти участь у такому проекті, нас проект зацікавив. Цей проект передбачав стажування студентів Львівської Політехніки у відомих фірмах не лише Польщі, а й міжнародних. Ми оголосили конкурс, домовились з представниками Польщі про те, що львівських студентів буде 11 осіб. Участь у конкурсі взяло біля 50 осіб. Були певні критерії, за якими їх відбирали. 11 осіб побували у Польщі на науковому стажуванні.

Проект для нас цікавий тим, що з української сторони ми не несли ніяких зобов’язань. Ми повинні були надати можливість студентам під час навчання поїхати в Польщу, простажуватись і вернутись в Україну. Зараз 4 студенти вернулись в Україну. Ще 7 студентів продовжують стажуватись в Польщі. Студенти дуже задоволені. Основна вимога до студентів, яких скеровували на проект, – знання англійської мови. Цю програму ми почали обговорювати десь у квітні», – повідомив ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало.

Як розповів генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, ідея виникла спонтанно.

«Належить ідея вона польським фірмам, які дивлячись на ситуацію на Майдані, на боротьбу України за свою незалежність, сказали, а що ми можемо зробити, що є найважливішим капіталом, що є найцікавішим. Найцікавіше – це молоді люди. У одного з лідерів цієї групи, а це громадська група, бабуся чи дідусь були зі Львова. А навчальні заклади Львова, особливо Університет і Львівська Політехніка, є добре відомі у світі. Тому прийшло рішення, що треба створити таку систему в добрих польських фірмах. Йшла мова про те, аби показати українським студентам, створити їм можливість практики у добрих фірмах, щоб у людей був момент підтримки, момент старту. Хай вони щось побачать, хай повчаться. База була на англійській мові, студент повинен добре знати англійську мову і мати гарні результати у навчанні у закладі в Україні.

Це все вдалось. Ми тішимось, що є люди, які хочуть допомогти Україні. Я їм допоміг, зробив перші контакти. Протягом 2 місяців поїхало 20 молодих людей. Ми не очікуємо, що проект буде зобов’язаний з роботою. Люди їдуть побачити щось нове. Те, що людина має в собі, – це її капітал. Чи цей капітал людина використає для України, що було б дуже цінним, чи в Європі, чи в Америці, – ніхто цього не заборонить.

Всі фірми, які зголосились, тепер створили Фундацію «Leopolis for future» («Львів для майбутнього»). Вони платять за все – переїзд, побут, ночівлю, харчування. Такі навчання мають бути влітку. Зараз говорять про те, аби 6 тижнів тривало стажування», – розповів генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

Відтак, сьогодні у Львівській Політехніці відбулась зустріч зі студентами щодо можливості у 2015 році стажування у компаніях Польщі в рамках програми «Львів заради майбутнього».

Фото: dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...