Персонал та наукові співробітники Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування та протезування і лікарі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону почали вивчати шляхи щодо надання допомоги військовослужбовцям, які втратили кінцівки. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі МОУ.
Сучасне українське законодавство виявилося зовсім не пристосованим до розв’язання потреб травмованих під час ведення бойових дій. З ініціативи начальника ВМКЦ ЗР полковника медичної служби Івана Гайди та львівських фахівців протезного заводу минулого тижня на базі Головного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» відбувся круглий стіл з проблемних питань протезування військовослужбовців. За результатами цього заходу було підготовлене звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін у законодавство України щодо допомоги пораненим військовослужбовцям у проходженні реабілітації.
22 липня Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, яке регулює порушене питання. Відтепер кожен з тих, хто внаслідок поранення втратив кінцівку, матиме змогу безкоштовно пройти протезування та реабілітацію у спеціалізованих центрах, які діють при заводах. Фахівці протезисти виготовлять їм сучасні протези із закордонних комплектуючих.
Один з теперішніх пацієнтів стаціонару протезного заводу — військовослужбовець Володимир, який виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі. Перші кроки до нового життя, у прямому розумінні, завдяки прийнятому днями Закону, він вже зробив, щоправда, під наглядом лікарів-протезистів та техніків, тримаючись за бруси. Медики запевняють: уже за місяць пацієнт зможе поїхати додому і вести повноцінне життя.
«Ми чекаємо повного загоєння ран, і після цього можемо брати людину на протезування, — розповідає заступник директора заводу з медичної роботи Вікторія Оліх. — Але до того часу пацієнт теж має готуватися, проводити специфічну гімнастику, в уяві рухати втраченою кінцівкою, що дає узгодження із мозком пацієнта. А після загоєння призначаються спеціальні масажі та бинтування кукси для її формування».
Керівник казенного підприємства Сергій Суязов зазначив, що сьогодні на підприємстві для виготовлення протезних виробів використовуються сучасні закордонні технології, зокрема, відомих німецьких виробників. Він запевнив, що всі пацієнти, які отримали поранення у зоні АТО, мають можливість скористатися послугами казенних підприємств і безкоштовно, без виїзду за кордон, пройти протезування та у подальшому отримувати технічне обслуговування протезів.
Фото: МОУ