ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові ситуація з туберкульозом стабільна – Зуб

|

У Львові нема збільшення кількості захворілих на туберкульоз. Показники ново виявлених  захворілих є на рівні минулого року. Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, інформує прес-служба мерії.

«У нас нема збільшення кількості захворілих на туберкульоз. Цього року хворих на туберкульоз зареєстровано 193 нових випадки (212 – минулого року). З них 173 – це туберкульоз легень (176 – минулого року). Тобто, захворюваність не збільшується і, порівняно з ситуацією в Україні, не є високою. Але тим не менше це є привід працювати далі. Але ця хвороба є підступною, тому слід стежити за своїм здоров’ям, щоб запобігти хворобі, щоб не було потреби в тривалому і дороговартісному лікуванні», – наголосив Володимир Зуб.

Водночас головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я із фтизіатрії Роман Вереснюк закликав усіх пройти обстеження і зробити флюорографію.

«Для діагностики туберкульозу проводять рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, аналіз мокротиння, а дітям пробу Манту. Відвідайте свою поліклініку, пройдіть нескладні обстеження, врятуйтеся від лиха», – наголоси він.

Довідка

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (паличка  Коха). Унікальність цього збудника у тому, що він є стійким до навколишнього середовища. Паличка Коха тривалий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, ґрунті, снігу, льоді. Відомі випадки, коли у єгипетських муміях, в яких були ознаки туберкульозу кісток, виділяли живу паличку Коха.

Зараження туберкульозом відбувається при вдиханні повітря в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або  перебувала хвора на відкриту форму  туберкульозом людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрах, та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей. Збудник легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму. Лише у 10% осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.

Хто ці люди? Це насамперед особи з ослабленою імунною системою на фоні ВІЛ-інфекції, хворі цукровим діабетом, пацієнти які повинні приймати препарати, що пригнічують імунну систему (лікування  онкологічних, ревматичних захворювань). Крім зазначених категорій осіб на туберкульоз, ймовірно, можуть захворіти особи, в яких імунна система зазнала ослаблення через надмірне перевантаження і виснаження організму. Такі стани бувають при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні (у тому числі виснажливих гіпокалорійних дієтах), зловживанні алкоголем, тютюном тощо.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. Коли ступінь ураження організму набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається: кашель, що триває понад 2-3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури до 37 і більше градусів без видимої причини, що триває понад тиждень.

При наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів пацієнт повинен звернутись до сімейного  лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Якщо у людини туберкульоз виявили при профілактичному  рентгенологічному обстеженні і в пацієнта немає ознак захворювання, це не означає, що він не хворий. Цій людині пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії, коли ураження легень є невеликим і не впливає на загальний стан організму. Якщо б не профілактичне обстеження захворювання продовжувало б розвиватись, уражало більшу ділянку легень, що незабаром проявилось би  кашлем та іншими симптомами.

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...