20-22 листопада 2012 року на Львівщині відбувся україно-польський семінар “Взаємодія України та Республіки Польща у галузі протидії торгівлі людьми”. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.
Мета семінару – сприяння розбудові співпраці різних державних інституцій, неурядових організацій, а також правоохоронних органів у сфері захисту прав і надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Участь у семінарі взяли представники управління з питань сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації, працівники відділів по боротьбі із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, управлінь МВС України та польських поліцейських з відділів кримінальної поліції, що працюють у тій же сфері.
У межах семінару начальник управління з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації Анатолій Ігнатович презентував діяльність координаційної ради з питань сімейної політики, яка дія при Львівській обласній державній адміністрації.
Учасникам семінару також вдалося поділитися найкращими практиками з українського та польського досвіду задля підвищення рівня ефективності своєї діяльності. Найбільш перспективними були визнані створені в Україні та Польщі дорадчі органи (Координаційні Ради та робочі групи) при обласних (воєводських) державних адміністраціях, які можуть активно впливати на соціальну політику в регіоні щодо створення профілактичних програм та надання допомоги постраждалим.
Організаторами заходу виступили громадські організації Польщі (Ла Страда-Польща) та України (Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”) у партнерстві Міністерством внутрішніх справ Республіки Польща та управлінням з питань сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації.
Довідка:
Проблема торгівлі людьми у вигляді експлуатації примусової праці, сексуального використання, примусового жебрацтва та інших форм експлуатації людини є актуальною для обох держав. Так, за даними Міжнародної організації з міграції в Україні більше 120,000 українців постраждали від торгівлі людьми за кордоном з 1991 року, близько 14 % стали жертвами цього злочину на території Польщі.
В Україні затверджено Національний механізм взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми, який, згідно Закону України «Про протидію торгівлі людьми» (від 20.09.2011р.) має наметі виявлення, ідентифікацію, пере направлення та надання необхідної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.