Сьогодні, 1 жовтня, у приміщенні Львівського театру опери та балету відбулися урочистості до 100-річчя Українського лікарського товариства та відкриття ХІІІ Конгресу Світової федерації Українських лікарських товариств, який триватиме впродовж трьох днів.
Ідею створення Українського лікарського товариства було висунуто ще в 1903 році докторами Олександром Козакевичем з Коломиї та Романом Дориком зі Львова. Організація мала на меті захищати права та інтереси українських лікарів, допомагати у працевлаштуванні, підвищувати їх фаховий рівень, сприяти ознайомленню із закордонними медичними новинами.
Днем народження товариства є 1 жовтня 1910 року, коли у Львові відбулися перші загальні збори Українського лікарського товариства. На них зголосилися 63 лікарі, які прибули з усіх куточків Галичини і Буковини. Першим головою УЛТ був д-р Євген Озаркевич – директор «Народної лічниці».
«Українське лікарське товариство пильнувало не лише здоров’я, а й лікувало душу» – наголосив голова УЛТ у Львові Федоренко Сергій.
На думку академіка АМН України Л. А. Пиріг, саме почуття патріотизму, любов до власної держави мови об’єднувало українських медиків.
У вересні 1939 року радянською владою діяльність товариства українських лікарів було припинено. Лише 28 квітня 1990 року діяльність УЛТ у Львові знову було відновлено.
На посаду першого голови в 1990 році Українського лікарського товариства у Львові було обрано професора Олександра Кіцера.
На сьогодні УЛТ у Львові налічує понад 1000 осіб, які працюють у 40 осередках. До членства в товаристві щораз ширше залучається молодь, що звісно не можне не тішити. УЛТ у Львові Бере активну участь у вдосконаленні системи підвищення кваліфікаційного рівня лікарів.
«Потрібно прийняти закон, який би захищав пацієнта, а особливо – межика.» – каже член-корреспондент Національної Академії медичних наук України Микола Поліщук. На його думку, захистити лікарів може лише лікарське самоврядування.
Участь у ХІІІ конгресі Світової федерації Українських лікарських товариств взяли не лише учені-медики з України, а й представники крайових організацій Світової федерації Українських лікарських товариств.
На сьогоднішній день крайові організації СФУЛТ існують в Австралії, Австрії, Болгарії, Великобританії, Німеччині, Польщі, Росії, Словаччині, США, Україні, Чехії.
До 100-літнього ювілею НБУ випустив ювілейну монету. Також відбулося погашення та введення в оббіг поштового маркованого конверту видано.
Львівський портал