ОСТАННІ НОВИНИ

Зниження ціни молока на Львівщині умисне - Стефанишин

|

На думку заступника голови Львівської ОДА Івана Стефанишина, на ринку молока є змова поміж керівниками молокопереробних підприємств, яка полягає у зниженні закупівельної ціни на молоко. Про це повідомила прес-служба ЛОДА. Для прикладу у грудні товаровиробники здавали молоко по одній гривні за літр, а сьогодні ціна становить 70-60 копійок.

Зниження ціни, за оцінками фахівців, не має об’єктивних причин, а є зумисним. Така тенденція загрожує знищенню тваринництва на Львівщині, яке цього року вперше продемонструвало зростання (+5500 поголів’я корів). Більше того, є інформація, що Львівщина в даній ситуація відіграє роль дешевої робочої сили відносно інших областей. Облдержадміністрація планує вжити ряд санкцій щодо недобросовісних підприємців.

Начальник управління харчопереробної галузі головного управління агропромислового розвитку ОДА та голова комісії по перевірці молокопідприємств Омелян Михайлів розповів, що комісія перевірила три молокопереробні заводи – ВАТ “Комарнівський сирзавод”, філія “Львівського молокомбінату”, ВАТ Городоцька МК “Біла Роса” і виявила ряд порушень. На підприємствах не дотримуються санітарні вимоги – не якісно миється ємність для молока, не зберігаються проби молока, молокозаготівельні пункти не відповідають нормам. На думку Івана Стефанишина, замість вкладати кошти у сучасне обладнання, молокопереробні підприємства економлять за рахунок товаровиробника.

На сьогодні найнижчі закупівельні ціни на молоко спостерігаються у Буському, Бродівському та Радехівському районах.

Голова Асоціації сільськогосподарських підприємств Олег Іванчина підрахував приблизну собівартість 1 літра молока від населення. Він розповів, що утримання корови вдень обходиться в таку суму: корм – 6,6 коп., солома – 36 коп., оплата праці – 6 грн., амортизація приміщення та осіменіння – 2,43 коп. Отже, вдень 15,39 коп. Надій складає 10-14 л. Отже, собівартість 1 літра молока складає від 1,10 – 1,54 коп. Тобто, сьогодні товаровиробники молока терплять збитки від 40 до 80 коп. на 1 л. молока. І це вже зараз породжує скорочення поголів’я. Натомість, підраховуючи ціноутворення продукції, що збувають молокопереробні підприємства, Олег Іванчина прийшов до висновку, що вони отримують надприбутки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *