На території всієї Львівської громади розкидали 1400 доз вакцини для імунізації тварин від сказу. Вакцини-приманки є безпечними для довкілля і стабільними у польових умовах. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
Для проведення такої кампанії використовують вакцину «Орісвак» вітчизняного виробника, яка ззовні виглядає як невеличкий брикет.
У Держпродспоживслужбі Львівщини уточняють, що зовнішня оболонка виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині цього брикета розміщена желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.
Після того, як цю приманку з’їсть тварина, на 21 день у неї сформується імунітет до сказу.
Вакцини-приманки розкидають поза межами населених пунктів на території польових та лісових угідь. Загалом у Львівській громаді розповсюдили 1400 доз вакцини. Фахівці зазначають, що вона є безпечною як для свійських і домашніх тварин, так і для людей.
Якщо ви знайшли брикет з вакциною, не беріть його до рук, не руйнуйте та не переносьте на інше місце, а залиште для тварин!
Додамо, що законодавство України передбачає обов’язкову щорічну вакцинацію домашніх тварин від сказу. У Львові за це відповідають власники тварин.
Довідково: сказ – це небезпечне вірусне захворювання теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи та закінчується летально. За досвідом передових європейських програм боротьби зі сказом, кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проводять двічі на рік: весною та восени.
Якщо людину вкусила чи подряпала скажена тварина, слід негайно звернутися в лікарню і якомога швидше зробити щеплення.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Держпродспоживслужба, МОЗ
Наталя Дуляба