Згідно з даними «злитих» таємних документів Міноборони США, РФ та Україна втратили у повномасштабній війні 354 тисячі військових, включно з пораненими. Про це пише Reuters.
Так, агентство проаналізувало понад 50 «злитих» документів Пентагону під грифами «Таємно» і «Цілком таємно». Зазначається, що підтвердити чи спростувати їхню достовірність не вдалося.
За нібито даними американської розвідки, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обидві країни втратили вбитими та пораненими 354 тисячі військових. Втрати РФ у 35,5-43 тисячі вбитими в бою і 154 180 тисяч пораненими, загалом – 189,5-223 тисячі бійців.
Україна ж начебто втратила від 124,5 до 131 тисячі військових: 15,5-17,5 тисячі вбитими і 109-113,5 тисячі пораненими.
Також у «злитих» документах Пентагону зазначається, що попри загальну чисельну перевагу РФ на деяких ділянках фронту, Україна має більше танків і бронетранспортерів на театрі бойових дій.
Зокрема, Росія нібито втратила 2048 танків і 3900 БТР, а Україна – 468 танків і 1020 БТР. Окрім того, Україна має на полі бою 802 танки і 3498 БТР, тоді як Росія – 419 танків і 2928 БТР. Водночас російська сторона має перевагу у винищувачах і засобах протиповітряної оборони.
Зазначимо, за даними Генштабу ЗСУ, станом на 13 квітня від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила в Україні вже близько 180 590 військових, 3 646 танків, 307 літаків та 293 гелікоптери.
Нагадаємо, раніше у Twitter і Telegram з’явилися нібито засекречені військові документи, які деталізують плани США і НАТО щодо розбудови української армії перед запланованим контрнаступом. Видання New York Times написало, що наразі Пентагон розслідує, хто міг стояти за витоком документів, які з’явилися у соцмережах.
Згодом повідомлялося, що США вважають, що до витоку даних щодо українського контрнаступу причетна РФ або проросійські елементи.
Військові аналітики заявили NYT, що деякі розділи документів, ймовірно, були змінені – у них завищені американські оцінки загиблих українських військових і занижені оцінки загиблих російських військових. На думку експертів, ці зміни можуть вказувати на спроби дезінформації з боку Москви.
У Головному управлінні розвідки України вважають, що так званий «план контрнаступу» ЗСУ, який з’явився у мережі, може бути або інформаційно-психологічною спецоперацією росіян, або повністю фейком.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Анастасія Диняк