ОСТАННІ НОВИНИ

Радіодиктант національної єдності: коли і де слухати

Вероніка Рой

|

У вівторок, 9 листопада, до Дня писемності та мови відбудеться традиційний радіодиктант національної єдності. Трансляцію проведуть на радіо, телебаченні та в Інтернеті. Про це пише «Суспільне».

Радіодиктант відбудеться о 10:00. Його транслюватимуть на загальнонаціональному телеканалі UA: Перший, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: Перший та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення, телеканалу UA: Перший і регіональних філій Суспільного. Традиційно можна слухати радіодиктант на хвилях «Українського радіо» та «Радіо Культура».

Автором тексту та читцем радіодиктанту-2021 є письменник Юрій Андрухович.

Надіслати готовий текст можна упродовж доби. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected]. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

До методичної роботи над всеукраїнським радіодиктантом національної єдності долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Нагадаємо, торік 74-річна львів’янка єдина написала радіодиктант без жодної помилки.

Довідка

Радіодиктант національної єдності – традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Лунає на «Суспільному», «Українському радіо» в День української писемності та мови — 9 листопада. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року.

Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені. У 2019 році в день проведення акції запит «радіодиктант» став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-авдиторії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *