Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення передати ЛКП «Лев» проєктно-кошторисну документацію на будівництво Муніципального притулку для безпритульних тварин. Відповідне рішення прийняли у п’ятницю, 6 березня, на засіданні виконкому, передає кореспондент Львівського порталу.
Згідно із проєктом рішення виконкому, майбутній притулок для безпритульних тварин розташовуватиметься на вулиці Т. Шевченка, 366-А. ЛКП «Лев» має провести коригування проєктно-кошторисної документації.
Своєю чергою у ЛКП «Лев» наголосили, що у найближчі роки не планують будувати притулок, адже законодавство України доволі лояльне до власників тварин, які викидають своїх чотирилапих улюбленців.
«Збудувавши притулок на 600 тварин, ми заповнимо його за місяць і постане питання, куди розмістити інших тварин, що залишилися і продовжують надходити у місто. Вихід, як то будувати ще один притулок є фінансово недоцільним, а евтаназія тварин для створення нових місць категорично неприйнятна для ЛКП «Лев», – мовиться у повідомленні.
При цьому зазначається, що утримання притулку європейського типу на 600 тварин коштуватиме 50 мільйонів гривень в рік та стане важким фінансовим тягарем для бюджету міста.
У ЛКП «Лев» пояснили, що планують відкоригувати проєктну документацію та розпочати забудову ділянки відповідно до черг будівництва. Першочергово тут буде побудовано: а) центр кремації тварин, адже питання культурної та екологічної утилізації трупів домашніх тварин до сьогодні не вирішене; б) сучасну ветеринарну клініку з грумінг-салоном та перетримкою тварин, адже в районі Рясне та Рясне-2 такого закладу немає; в) тренувально-вигульний майданчик для собак із виставковим полем, якого немає у Львові; г) центр Адопції та продовженої перетримки безпритульних тварин з ЛКП «Лев».
«Притулок у Львові обов’язково побудуємо, але лише тоді, коли кожен господар буде максимально відповідально ставитися до свого домашнього улюбленця. Розміщення тварини у такому закладі має стати крайнім рішенням у безвихідних ситуаціях, а не сприянням для бажання позбутися собаки чи кота, які стали не потрібними», – наголошується у повідомленні підприємства.
Соломія Головіна