ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові презентували дитячого Франка для незрячих

|

У межах соціально-культурного проекту «Місто літератури для незрячих: книга брайлем і вголос», у Львові презентували літературні твори Івана Франка, надруковані шрифтом Брайля.  Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

франко

Казки і оповідання передадуть Львівській спецшколі-інтернату №100 для сліпих дітей і кільком публічним бібліотекам України. Усі твори друкували на прохання дитячих шкіл-інтернатів і незрячих дітей.

Зокрема, у межах проекту надрукували три твори Івана Франка: казку «Коли ще звірі говорили» (у чотирьох томах, які рівноцінні одній звичайній книзі казки, оскільки дуже об’ємні), оповідання «Грицева шкільна наука» і додруковується повість «Сойчине крило». Кожна книга надрукована тиражем 30 примірників.

Надруковані книги мають  дуже гарний кольоровий дизайн, адже завжди поруч буде людина, яка розповість про красу і гарний зовнішній вигляд книги, а люди, які мають залишковий зір – зможуть самі бачити ці малюнки. Книги надруковані на якісному білому папері і покладені на пружину – для зручності читання і гортання сторінок. Також є цікава інновація, запозичена зі Скандинавії: у кожну книжечку вкладений диск з озвученням тексту акторами.

З ініціативи авторів проекту, літературні твори шрифтом Брайля відтепер скеровуються не лише у спеціалізовані заклади для сліпих (школи-інтернати, спецбібліотеки), а й у звичайні бібліотеки України. Зокрема надруковані книги будуть передані Львівській спецшколі-інтернату №100 для сліпих дітей, Сенсотеці у Стрийському парку, міській медіатеці на вул. Мулярській, обласній універсальній науковій бібліотеці на пр. Шевченка, обласній дитячій бібліотеці на вул.Винниченка, міській дитячій бібліотеці на пл. Ринок,  громадським організаціям у Львові.

Ініціатором проекту є Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», фінансовим партнером – управління соціального захисту Львівської міської ради.

Нагадаємо, у 2015 році Львів отримав почесне звання «Місто літератури ЮНЕСКО». Львів’яни з глибокими вадами зору вирішили зробити Львів ще й містом літератури для незрячих, створивши центр книгодрукування брайлем у НУ «Львівська політехніка». Доти такий центр існував лише у Києві.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...