ОСТАННІ НОВИНИ

До Львова прибула чудодійна ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці

|

Сьогодні, 5 листопада, Львів зустрічає унікальну святиню – чудодійну ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці з Єрусалиму, яка перебуватиме тут до 7 листопада. Вона є однією з найбільших святинь Єрусалимської Церкви і покидає Святу Землю лишень вдруге. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

00_plaschanica_1446649067_300x224_3_0

Три роки тому ця Плащаниця вже відвідувала Україну – того разу вона була доставлена в більшість обласних центрів нашої держави. Під час її перебування в Україні сотні тисяч українців мали нагоду помолитися перед нею, зокрема у Львові за одну добу її перебування мали можливість прикластись до святині понад 40 тисяч львів’ян.

Цьогоріч Плащаниця прибула на прохання духівника Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира 11 жовтня 2015 року до Спасо-Преображенського собору міста Києва. У зв’язку із численними проханнями українських владик з різних міст про доставлення святині у всі куточки України, Блаженніший Патріарх Єрусалиму і всієї Палестини Феофіл ІІІ благословив продовжити перебування Плащаниці в Україні. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, святиня подорожуватиме в рамках проведення Хресного ходу миру «Україна під покровом Богородиці». В Західній Україні Плащаниця відвідає лише Львів, Володимир-Волинський та Луцьк, після чого відбуде на південь – в Одесу. Завершиться молитовна хода святині в Дніпропетровську 27 листопада.

Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 рр. Святиня – це вирізане по контуру зображення Божої Матері. Ікона з обох сторін має оклад; вінець — прикрашений каменями, ризу — дар графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської. Постійне місце перебування Плащаниці Пресвятої Богородиці – в Єрусалимі, в подвор’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього, і її щороку носять хресною ходою на Успіння від Сионської горниці, де спочила Богородиця, до Гефсиманії, де були поховані Її батьки, і звідки Богородиця чудесно вознеслася на Небо.

В Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.

Розклад Богослужінь перед Плащаницею Богородиці у Свято-Георгіївському храмі Львова:

5 листопада

12:00 — зустріч Плащаниці. Молебень Пресвятій Богородиці про мир в Україні.

13:00, 15:00 — Молебень за Вітчизну з акафістом Богородиці.

17:00 — Велика вечірня. Утреня з чином погребіння Плащаниці.

20:00, 22:00 — Молебень за Вітчизну з акафістом Богородиці.

00:00 — Божественна Літургія за мир в Україні.

6 листопада

8:00 — Божественна Літургія.

11:00, 13:00, 15:00 — Молебень за Вітчизну з акафістом Богородиці.

17:00 — Вечірня. Заупокійна утреня з поминанням всіх померлих на Майдані та Сході України.

20:00, 22:00 — Молебень за Вітчизну з акафістом Богородиці.

00:00 — Заупокійна Божественна Літургія.

7 листопада

8:00 — Заупокійна Божественна Літургія.

9:30 — Панахида. Поминання всіх від віку спочилих та загиблих на Майдані і Сході України.

11:00, 13:00, 15:00 — Молебень за Вітчизну з акафістом Богородиці.

17:00 — Вечірнє Богослужіння.

Від’їзд Плащаниці.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...