ОСТАННІ НОВИНИ

Реєструвати домашніх тварин їхні власники будуть за власний кошт – Мацех

|

Два дні тому виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про вдосконалення реєстрації домашніх котів і собак, а також утримання і поводження з тваринами у Львові. Реєстрація чотирилапих улюбленців передбачає їхній облік через присвоєння тварині індивідуального номера та внесення відповідної інформації до загальної бази даних про тварин. Таку процедуру реєстрації можна буде здійснити у будь-якій ветеринарній клініці, або ж у ЛКП «Лев». Щоправда як саме відбуватиметься дана процедура керівник ЛКП «Лев» Олег Мацех наразі ще не знає, бо не бачив рішення виконкому.  

У коментарі Львівському порталу Олег Мацех пояснив, що пропозиція щодо обліку домашніх тварин готувалася виконкомом ще до його призначення на посаду директора ЛКП «Лев» і, відповідно, воно приймалося без його відома. Водночас О.Мацех схвалює прийняте рішення щодо обліку усіх без винятку чотирилапих у Львові.

«Ви зрозумійте, що тримання тварини потребує відповідальності. У місті повинні існувати певні правила утримання собак та котів, які можуть опинитися на вулиці, і вони повинні бути однакові для всіх. Власники тварин теж повинні розуміти, що ідентифікація чотирилапих зводить до мінімумів їх викидання на вулицю, а також полегшить пошуки тварини, якщо вона загубиться. Крім того, опиняючись на вулиці, тварина може нести певну загрозу людині, до прикладу, вона може переносити інфекцію. Відповідно нам це потрібно заблокувати, а для цього улюбленця необхідно вакцинувати. Такими правилами живуть усюди в Європі, в Австралії», – розповідає керівник ЛКП «Лев».

Реєструвати слід буде усіх котів та собак – як породистих, так і звичайних, каже Олег Мацех. Усі витрати щодо процедур вакцинування, чіпування, реєстрації власники повинні покривати самі.

«Коли людина заводить домашню тварину – кота чи собаку, вона повинна нести за неї відповідальність і покривати витрати на її утримання. Повірте, сьогодні годування дорожче виходить, ніж тварину вакцинувати і чіпувати. Це мінімальні витрати. І це не повинно відбуватися за рахунок міського бюджету чи інших осіб, які не мають тварин. Питання про те, що це має відбуватися безкоштовно навіть не повинно стояти. Це перший момент. Другий момент, на якому я би хотів наголосити, – з людей не будуть стягувати кошти за тварину. Мова йде про чіткий розрахунок витрат, пов’язаних з її утриманням, з заходами безпеки, порядку та чистоти у місті. Місто повинно створити умови для комфортного проживання людей із тваринами. Цей баланс потрібно зберегти. Ніхто на цьому заробляти не збирається», – наголосив О.Мацех.

Окрім того, він повідомив, що облік домашніх тварин дозволить побачити їхню кількість у місті. Це стосується й безпритульних тварин. Тому незабаром працівники ЛКП «Лев» по спеціальній методології визначать скільки зараз у місті проживає безпритульних тварин. «До місяця-півтора часу ми підрахуємо скільки у місті проживає безпритульних тварин. Вони також будуть відловлені і чіповані. Відтак, ми будемо бачити повну картину того, що відбувається у місті – скільки є безпритульних, а скільки домашніх тварин. Тоді ми зможемо повністю контролювати ситуацію», – додав він.

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...