ОСТАННІ НОВИНИ

Експерт оцінив голос виборця в 100 доларів США

|

Під час осінніх парламентських виборів один голос коштуватиме 100 доларів.  Про це в коментарі Gazeta.ua розповів директор компанії персонального та стратегічного консалтингу “Berta Communications” Тарас Березовець.

“На цих виборах ціна буде набагато більшою. Голос купуватиметься не менше ніж за сто доларів, тому що ціна виборів так само велика. Деякі кандидати у бюджет затратної частини компанії закладають відразу 2 мільйони доларів, якщо їм, наприклад, треба купувати 20 тисяч голосів”, – зауважив політтехнолог.

За його словами, навіть під час соціологічних опитувань, люди не зізнаються в тому, що їх підкуповують. “В Україні все ж таки певна політична культура існує. В Російської федерації людина, яка бере хабар у політика, може цим пишатися. Візьме, а потім обдурить. В Україні люди все ж таки більш сором`язливі. Очевидно, що процент тих, хто справді бере хабарі, дещо вищий. Я думаю, що кількість тих, хто стикається з підкупом на виборах, може сягати 25%”, – сказав Березовець.

Він також додав, що люди цього не схвалюють, вони вважають, що все ж таки голос продавати не можна.

“В європейських країнах такої практики ніколи не було. В Америці вибори підкуповували. Корумпували востаннє перед Другою світовою війною в таких гангстерських містах як Нью-Йорк, Чикаго. Це справді було проблемою. З тих пір ці традиції були поламані. У них немає людей, які взагалі не розуміють, як це продати свій голос. Так само радянські громадяни, в голові у них не було, що голос можна продати”, – додав він.

За словами Березовця, під час останніх місцевих виборів 2010 року в середньому купівля голосу по всій вертикалі коштувала від 50 до 200 гривень для однієї особи.

“Приблизно, вся вертикаль коштує стільки ж, як і голос. Якщо людина отримує двісті, посередник ще двісті собі накидає, і голос оцінюється в 400 гривень. Є певні бригадири, які організовують мережу. Такий бригадир має у групі десь 10 осіб, кожна з яких має скупити 100 голосів. Половину грошей можуть давати перед виборами, залишок – після. Найчастіше люди мають фотографувати бюлетень на телефон”, – наголосив політтехнолог.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...