ОСТАННІ НОВИНИ

Януковича чекають у Брюсселі після декриміналізації «статті Тимошенко»

Львівський портал

|

У Брюсселі очікують президента України Віктора Януковича для політичного погодження остаточного варіанту Угоди про асоціацію включно із Зоною вільної торгівлі, а також переконані, що він виконає обіцянки про декриміналізацію статті Кримінального кодексу, за якою переслідують Юлію Тимошенко. Про це заявив на прес-конференції в Брюсселі по завершенні зустрічі з лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком голова Альянсу лібералів і демократів за Європу в Європейському парламенті, голова партії Фламандських лібералів та демократів Гі Ферхофштадт, повідомляє прес-служба “Фронту змін”.

 Брюссель зацікавлений в підписанні з Україною Угоди про асоціацію включно з Зоною вільної торгівлі. «Ця угода практично готова, залишилося узгодити деякі технічні моменти», – зазначив європейський політик.

За його словами, Брюссель переконаний, що обіцянки, які дав президент Янукович в Ялті та Варшаві європейським лідерам щодо декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, за якою переслідують Тимошенко, будуть виконані.

«Це дуже важливо, адже покладе край дискусії, і в Україні відновиться нормальний процес демократичного розвитку. Угода про асоціацію має життєво важливу цінність для політичного і економічного розвитку країни», – зазначив Гі Ферхофштадт.

Лідер «Фронту змін» висловив переконання, що візит президента України в Брюссель повинен відбутися. У вівторок, 19 жовтня, за його словами, повинна бути декриміналізована стаття 365 Кримінального кодексу і президент має в цей же день підписати відповідний закон, завершивши процес політичного протистояння між владою і опозицією.

«Це буде проявом політичної волі. Це відкриє нову сторінку у відносинах не тільки між Україною і Європейським Союзом, але й у розвитку України. Ми вимагаємо від президента і влади зробити цей крок», – сказав він.

«Якщо цього не буде зроблено, це означатиме тільки одне: влада займається політичним шахрайством і ніхто не  збирався підписувати угоду з ЄС», – зазначив Арсеній Яценюк.

«Відмова від декриміналізації статті 365, від виконання зобов’язань щодо звільнення Тимошенко, відмова президента від візиту в Брюссель – це відмова від європейського курсу України. Це означатиме, що Адміністрація президента прочитала статтю президента Росії в газеті «Ізвєстія» про нову Євразію, і Україна стала невеличким розділом в цій статті. Це означатиме, що Адміністрація президента робить усе, аби Україна відмовилася від самостійної європейської політики і стала додатком до нової євразійської політики Росії», – підсумував лідер «Фронту змін».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...