ОСТАННІ НОВИНИ

Мацех наскаржився Ющенкові на бездіяльного Баганця

Львівський портал

|

Громадський форум Львова просить Президента України Віктора Ющенка зобов’язати прокуратуру Львівської області активніше працювати у робочій групі з питань протидії корупції. Подаємо витяги з листа, який активісти ГФЛ надіслали на ім’я президента: 

«На виконання Указу Президента України від 17.04.2008 р. „Про міжвідомчу робочу групу з питань протидії корупції”, Вашого доручення від 06 травня 2008 р. у Львівській області було створено регіональну оперативну групу з питань протидії корупції під спільним керівництвом обласного управління СБУ та обласної прокуратури.

Названа оперативна група впродовж червня-вересня цього року проводила свою роботу у відповідності до Плану роботи, затвердженому співголовами Міжвідомчої робочої групи на центральному рівні 05.05.2008 р. До роботи цієї групи були залучені громадські організації, серед них і Громадський форум Львова та представники ряду ЗМІ.

За вказаний вище період Громадським форумом Львова було винесено ряд матеріалів (перелік і копії звернень додаються), які обґрунтовано свідчать про системні корупційні явища, що зумовлені порушеннями законодавства правоохоронними та контролюючими органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами стосовно громадян та підприємницьких організацій області.

Зокрема 05.09.2008 р. ГФЛ подав на розгляд Регіональної оперативної групи з питань протидії корупції матеріали щодо позбавлення  посадовими особами Львівської міської ради права власності мешканців на допоміжні приміщення у їхніх житлових будинках. Відповідно до Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” та рішення Конституційного суду України (2 березня 2004 р. № 4-рп/2004) допоміжні приміщення у будинках (горища, підвали, сараї, цокольні приміщення) належать на правах спільної власності мешканцям. Натомість міська влада позбавляє громадян цього права своїми неправомірними рішеннями, забирає ці приміщення, а потім продає чи здає в оренду.

10.10.2008 р. на розгляд прокуратури у рамках роботи оперативної групи Громадським форумом Львова були скеровані матеріали, які свідчили про фальсифікацію конкурсною комісією результатів конкурсу на визначення інвестора будівництва стадіону у м. Львові, що відбувся 6 лютого ц.р., у рамках підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу „Євро-2012”. Наслідком такої фальсифікації стала втрата реального інвестора і, як результат, необхідність фінансувати будівництво за кошти бюджету розвитку Львова.

Прокуратура ніяк не відреагувала на незаконні вимоги Львівської міської ради до підприємців щодо сплати податку на рекламу за вивіски, на порушення прав мешканців підрозділами ГІРФО, ВВІР, ДСБЕЗ ГУ МВСУ у Львівській області (йдеться про незаконні вимоги домової книги, довідки про судимість при оформленні паспортів, вимог про страхування при отриманні закордонних паспортів, про незаконні перевірки підприємців). Прокуратура не використала всіх наданих їй законом повноважень для припинення незаконної діяльності евакуаторів у Львові.

Названі та інші матеріали у рамках роботи оперативної групи були скеровані за належністю до прокуратури Львівської області для організації перевірок та прийняття нею рішень. Проте на даний час зі сторони прокуратури жодної інформації про висновки чи отримані результати оперативній групі надано не було. Натомість прокуратура взагалі припинила участь в роботі групи, ігнорує її засідання та звернулася з листом до керівництва оперативної групи зі сторони СБУ, у якому зокрема повідомляє, що її завдання полягає у „нагляді за додержанням законності в роботі регіональної оперативної групи”», – йдеться у листі до президента.

Відтак ГФЛ просить президента вжити заходи щодо забезпечення участі прокуратури у роботі оперативної групи та зобов’язати прокуратуру Львівської області розглянути і винести рішення з питань, що були скеровані їй оперативною групою з протидії корупції.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...