Джерела в українській розвідці заявили, що у Курській області (РФ) відбулося перше бойове зіткнення українських бійців та північнокорейських військових. Про це пише Українська правда з посиланням на Financial Times.
Зокрема, представник української розвідки підтвердив військові дії, однак все ж відмовився надати конкретну інформацію про перше бойове зіткнення між військами України і Північної Кореї. Натомість він повідомив, що це сталося в Курській області (РФ), де Україна станом на зараз контролює близько 600 км кв. території, що трохи більше половини того, що раніше утримувала після літнього вторгнення.
Також ГУР України заявило, що Росія озброїла північнокорейські війська в Курську 60-мм мінометами, автоматами, кулеметами, снайперськими гвинтівками, протитанковими керованими ракетами і протитанковими ракетними комплексами з плечового запуску. Крім того, деякі з них також були забезпечені приладами нічного бачення і тепловізорами. Кілька сотень військовослужбовців північнокорейського спецназу були розгорнуті й в Курську.
Крім того, у понеділок у Кремлі Володимир Путін зустрівся з міністром закордонних справ Північної Кореї Чое Сон-Хуї, де той заявив, що Північна Корея «не має жодних сумнівів у тому, що під мудрим керівництвом високоповажного президента Росії Володимира Путіна російська армія і народ неодмінно досягнуть великої перемоги у своїй священній боротьбі за захист суверенних прав і безпеки своєї держави».
Зокрема, Путін не підтвердив розгортання північнокорейських військ, але натякнув, що це підпадає під положення договору про безпеку між КНДР і РФ.
Передісторія
Як повідомляв Львівський портал, у середині жовтня президент України Володимир Зеленський публічно заявив, що КНДР вже не просто постачає РФ зброю, а й віддає своїх військових на посилення російської армії. Також північнокорейців залучають до роботи на заводах у Росії.
За даними ГУР, росіяни можуть залучити до війни в Україні близько 11 тисяч північнокорейських найманців у листопаді. Згодом Кирило Буданов уточнив, що їх Кремль перекине в Курську область вже наприкінці жовтня.
Відомо, що росіяни сформували «особливий бурятський батальйон» із громадян КНДР. При цьому 18 військовослужбовців із Північної Кореї вже втекли з позицій на кордоні Брянської та Курської областей. Ще одна група у середині жовтня намагалась втекти із розташування у Брянській області (РФ).
Певний час західні партнери України офіційно не підтверджували залучення Росією вояків КНДР. Втім 23 жовтня ці дані таки підтвердили у НАТО, а в Білому домі заявили, що у РФ відправили щонайменше 3000 північнокорейських військових.
Тим часом в українській воєнній розвідці також стверджували, що військових з КНДР звозять на Курщину вантажівками з цивільними номерами.
Західні ЗМІ пишуть, що відповідь НАТО на відправку солдатів КНДР в Росію для участі у війні проти України є обмеженою, однак вона може включати щонайменше два варіанти: посилення підтримки України та розбудову партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Також президент США Джо Байден заявив, що українські сили мають завдати удару по північнокорейських військах, якщо ті перетнуть кордон.
Станом на 1 листопада відомо про близько 8 тисяч північнокорейських військових, яких доставили до Курської області (РФ).
У Центрі протидії дезінформації повідомили про те, що у Курській області перші солдати КНДР вже потрапили під обстріл Сил оборони.
Фото: ілюстративне/Генштаб
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталія Жолинська