В Україні 74% компаній відчувають дефіцит кадрів, а на будівництві вже зараз не вистачає до 30–40% спеціалістів. В умовах кадрового голоду будівельні компанії планують залучати мігрантів з Азії та Африки. Про це повідомляє hromadske з посиланням на Forbes Україна.
За даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4%, до майже 300 тисяч людей.
Директорка будівельної компанії 7CI Group Ольга Гавура зазначила, що наразі будівельним компаніям не вистачає до 30–40% робочих спеціалістів. Загалом дефіцит кадрів нині відчувають 74% компаній в Україні, свідчить дослідження ринку праці від Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА).
В умовах нестачі працівників в Україні компанії шукають спеціалістів за кордоном. Зокрема, закордонних працівників уже залучив івано-франківський забудовник Blago Development. Вони мають приїхати у червні.
HR-директорка компанії Вікторія Нагорна пояснила, що компанія має 35 проєктів і «їхня кількість постійно зростає». Так, забудовник потребує мулярів і бетонярів та їхніх помічників.
За словами співзасновника і СЕО агенції міжнародного рекрутингу WorkMasters Дмитра Пашка, загалом Blago Development планує залучити з-за кордону до 50 людей.
Як розповіли у WorkMasters, за період повномасштабної війни вони привезли до України близько 100 робітників із різних країн. Пашко зазначив, що це трудові мігранти, які вже працюють чи мають приїхати для роботи в будівельній галузі та логістиці, сільському господарстві та виробництві, у сфері обслуговування та медицині.
Це робітники із Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, Філіппін, країн Африки. Зараз до WorkMasters звернулися ще 10 компаній, щоб рекрутери допомогли підшукати 130 працівників.
За словами Пашка, для різноробів, авторемонтників, електрозварювальників, мулярів, вантажників, паркувальників зарплати стартують від 450 доларів на місяць, а для досвідчених мулярів – від 650 доларів. Водночас такі спеціалісти в Україні отримують зазвичай від 900 доларів, а тепер можуть навіть і більше, зауважив голова рекрутингової компанії.
Якщо ситуація стане критичною, запрошувати працівників з-за кордону готова й 7CI Group. За словами Гавури, компанія розглядає робітників із Молдови, Узбекистану та Азербайджану.
Залучення мігрантів не виключає також інженерно-будівельна компанія Rauta. Її директор Андрій Озейчук зауважив, що з початку 2024 року в Миколаєві мобілізували 2,5 бригади робітників. Тож в іноземних працівниках він вбачає перевагу в тому, що їх не мобілізують. А втім, поки що компанія шукає українців.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне / Shutterstock
Олег Дерев'янко