Служба безпеки зібрала докази вини колишніх посадовців ДП «Антонов» – гендиректора та начальника підрозділу з авіабезпеки. Дії ексчиновників призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому під час боїв за Київ та знищення літака АН-225 «Мрія». Наразі слідчі СБУ закінчили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду. Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
За даними слідства, напередодні повномасштабного вторгнення рф фігуранти не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту. Для цього у період січня-лютого 2022 року посадовці розпорядилися заблокувати допуск українських військових на територію об’єкта.
На підставі зібраних доказів, фігуранти обвинувачуються за ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань). Обвинувачені перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років тюрми.
Нагадаємо, у кінці лютого 2022 року в результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом був знищений один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 «Мрія».
Після 5 лютого 2022 року «Мрія» знаходились у аеропорту Гостомеля і нікуди не вилітала, хоча через ймовірність нападу Росії ще в січні була пропозиція про передислокацію всіх літаків до Лейпцига.
29 березня 2022 року ДК «Укроборонпром» відсторонив Сергія Бичкова від виконання ним повноважень генерального директора Державного підприємства «Антонов».
Лише у березні 2023 року гендиректора держпідприємства «Антонов», його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки обвинуватили у безпосередній причетності знищення «Мрії». 5 березня 2023 року Сергію Бичкову повідомили про підозру у службовій недбалості.
У травні 2023 року ідентифікували російського генерала, який наказав штурмувати Гостомель і знищити «Мрію».
Довідка:
Ан-225 «Мрія» найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений за 3,5 роки київським КБ імені Антонова. Він є найважчим літаком у світі з максимальною злітною масою 640 тонн.
У листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка