Російські окупанти влучили у перший британський танк Challenger 2. Український екіпаж встиг евакуюватися у безпечне місце. Про це повідомляє ВВС Україна.
Про пошкодження Challenger 2 стало відомо з відео, яке з’явилось у мережі. На ньому видно, як він горить. Про те, що йдеться саме про цей танк, підтвердило джерело журналістів в одному із західних оборонних відомств.
За інформацією джерела, танк Challenger 2 спочатку знерухомила міна. Її вибух спричинив пожежу в задньому паливному баку, після чого український екіпаж із чотирьох осіб евакуювався з танка у безпечне місце.
Також співрозмовник ВВС в західному оборонному відомстві уточнив, що поки порожній танк був знерухомлений, його вразив російський безпілотник Lancet, який фактично знищив бойову машину.
Destroyed Ukrainian Challenger 2 outside of Robotyne, most likely from the 82nd Air Assault Brigade. pic.twitter.com/KInjnmfs4F
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) September 5, 2023
Згодом керівник Міноборони Британії Грант Шаппс підтвердив втрату танка і те, що екіпаж врятувався: «Те, що екіпаж вижив, це дуже гарно свідчить про якість британської техніки… А втрати техніки на війні бувають, так і сталось».
Водночас міністр додав, що наразі Британія не буде надсилати новий танк на заміну.
Зауважимо, що танки Challenger 2 є на озброєнні 82 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, яка з кінця серпня бере участь у наступі в Запорізькій області. Загалом Британія обіцяла поставити Україні 14 таких танків.
Challenger 2 вважають одним із найсучасніших танків у світі. Він перебуває на озброєнні британської армії з 1994 року. За чверть століття він здобув собі славу «невразливого» танка.
Досі жоден такий танк не був втрачений у бою внаслідок вогню супротивника. Єдиний знищений «Челленджер» став жертвою «дружнього вогню» у 2003 році в Іраку.
Однак така репутація – наслідок не стільки виняткових характеристик бойової машини. Річ у тім, що їх побудували лише близько 450 одиниць. Хоча танки Challenger 2 воювали в Югославії та Іраку, суто статистично вони досить рідко брали участь у боях.
Однією з його головних переваг є багатошарова броня типу Chobham, в якій використовують керамічні пластини.
Така броня ефективна як проти кумулятивних боєприпасів (кумулятивні снаряди, протитанкові ракети або постріли з гранатометів, які пробивають броню дуже вузьким струменем, який формують продукти вибуху та розплавлений метал), так і проти підкаліберних снарядів.
Найкраще танк захищений у лобовій проєкції, тоді як борти та корма захищені гірше.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба