ОСТАННІ НОВИНИ

Пошкодження брами Личаківського цвинтаря: водій заперечує свою причетність

Ольга Денисяка

|

Водій, якого звинувачують у пошкодженні брами Личаківського цвинтаря, почав заперечувати свою причетність до ДТП. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

15 березня у Личаківському районному суді розглядали дві справи про притягнення до адміністративної відповідальності водія, який у ніч на 15 січня, в комендантську годину, в’їхав у одну з головних брам Личаківського цвинтаря. Водію інкримінують керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння та порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження майна.

Суд заслухав особу, яку притягують до адміністративної відповідальності, та свідків – патрульних поліцейських і керівника ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».

На засіданні відповідач пояснював, що правопорушень, які йому інкримінують, він не вчиняв і за кермом автомобіля взагалі не перебував. Також зазначив, що цей автомобіль належить не йому, а його знайомому. Однак, за інформацією поліцейських, саме відповідач попросив їх викликати евакуатор і залишався на місці події доти, поки пошкоджене авто не евакуювали.

Також на засіданні свідки ідентифікували відповідача як особу, яка вчинила це ДТП. До матеріалів справи також долучені записи з камер відеоспостереження з місця події, на яких зафіксований водій-порушник.

«Із записів камер відеоспостереження видно, як автомобіль на великій швидкості в’їхав у браму. Видно також, як винуватець ДТП вийшов з цього автомобіля, ходив кругами, переходив дорогу, повертався назад і в подальшому пішов вулицею Шімзерів. Зафіксовано, як приїхали поліцейські і його зупинили. На відео видно, що це – відповідач», – розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Олександр Дмитрів.

Інший свідок, заступник командира роти управління патрульної поліції у Львівській області, капітан поліції Олександр Савицький, теж вважає, що винуватець ДТП і відповідач – це одна особа. Поліцейський зазначив, що відповідач перебував у стані алкогольного сп’яніння, намагався покинути місце події та пропонував «домовитися». 

«Під’їжджаючи до місця ДТП, я побачив чоловіка, який йшов по іншій стороні вулиці. Я зупинив його, попросив залишатися на місці. Від нього йшов різкий запах алкоголю. Зі стовідсотковою впевненістю можу сказати, що я зупинив відповідача. Перша його реакція: «дозвольте мені піти», «давайте домовимося», «вимкніть відеореєстратор». Це все зафіксовано на нагрудному відеореєстраторі. Тобто, людина хотіла покинути місце події. У мене були підстави вважати, що він, можливо, причетний до цього ДТП, до керування цим транспортним засобом. Я попросив його залишитися на місці події. Важливо, що це відбувалося в комендантську годину. Людей, які б були схожі на відповідача, поряд не було. На місці події був відповідач», – розповів Олександр Савицький.

За словами патрульних, відповідач на місці події пройшов тест на наявність алкоголю в крові: результат – 1,6 проміле. Цей показник перевищує допустиму норму у 8 разів. Вже у «кабінеті водія», на вул. Кульпарківській, 95, він у присутності нарколога відмовився проходити повторний огляд.

Наступні судові засідання у цих справах відбудуться через тиждень, 22 березня.

«Львівська міська рада та ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» не є безпосередніми учасниками судового процесу на цьому етапі. Однак, ми пильно стежимо за цими справами. Вони є резонансними. Адже йдеться про пошкоджене комунальне майно, яке є ще й пам’яткою архітектури», – зазначили у юридичному департаменті ЛМР.

Нагадаємо, в ніч на неділю, 15 січня, 27-річний водій влетів у одну з головних брам Личаківського цвинтаря – з боку вул. Шімзерів. Внаслідок наїзду конструкція змістилася та вкрилася тріщинами. Для проведення ремонтно-реставраційних робіт майже 2/3 брами доведеться демонтувати до основи, тріснуті блоки – замінити на нові, а тоді знову зібрати всі елементи. Відповідно до кошторису, попередня вартість відновлення брами – 710 тис. грн.

Додамо, брама з боку вул. Шімзерів була збудована у 1901 році в неоготичному стилі з пісковика. На брамі розміщений медальйон із зображенням Матері Божої, авторства Еміля Шредля. Востаннє реставрацію цієї брами місто проводило у 2015 році.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *