Галицький районний суд скасував арешт чотирьох з п’яти земельних ділянок лісогосподарського підприємства «Галсільліс» щодо приватизації яких триває слідство. Ці землі приватним особам виділила колишня Рясне-Руська сільська рада. За кілька днів після зняття арешту земельні ділянки перепродали, повідомляють Наші гроші. Львів.
За версією слідства, під кінець каденції у 2020 році тодішня голова Рясне-Руської сільської ради Емілія Смокоровська незаконно перевела у комунальну власність землі державного підприємства «Галсільліс» площею 0,5 га. Згодом сільська рада передала ці земельні ділянки приватним особам. Так, три ділянки отримала одна сім’я зі Львова: Роман Качмар, Наталія Качмар та Ганна Качмар. Ще одну ділянку отримала Леся Козак, яка проживає за тією ж адресою, що і Качмари. І п’яту ділянку виділили колишньому депутату Рясне-Руської сільської ради Зеновію Піху.
У межах кримінального провадження у січні 2021 року на усі п’ять ділянок наклали арешт, щоб унеможливити їхній перепродаж.
9 лютого 2023 року Галицький районний суд Львова зняв арешт з чотирьох земельних ділянок сім’ї Качмарів за їхніми клопотаннями. Свої рішення суд мотивував тим, що власники ділянок не є фігурантами кримінального провадження і їм не вручали підозр. Тож суд вирішив, що «накладення арешту на земельну ділянку порушує право власника на користування майном».
Слідчий і прокурор на судові засідання, де розглядалось скасування арешту земель, не прийшли.
За кілька днів після рішення суду, 16 лютого, ці земельні ділянки продали, і нотаріус з Рясне-Руського Олег Бобеляк вніс інформацію про нових власників у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Олег Бобеляк відмовився спілкуватись з нами на цю тему.
Новими власниками землі у Рясне-Руському стали непублічні Леонід Шевцов та Андрій Бондар, які отримали по дві ділянки кожен.
П’ята земельна ділянка, власником якої є екс-депутат Зеновій Піх, все ще перебуває під арештом, тому він не може її продати, навіть якщо захоче.
Додамо, що 15 лютого журналісти спілкувались з прокуратурою про справу землі в Рясне-Руському, і тоді нам повідомили, що всі 5 земельних ділянок перебувають під арештом, хоч насправді у той момент арешт був вже знятий. Зараз у прес-службі прокуратури пояснили, що на момент спілкування з журналісткою «Наших грошей. Львів» вони ще не знали про рішення суду і зняття арешту.
Загалом розслідування передачі земель «Галсільлісу» Рясне-Руської сільрадою хоч і просувається, але досить мляво. Кримінальне провадження відкрили ще у 2020 році, а лише в листопаді 2022-го повідомили про підозру Емілії Смокоровській. На початку 2023 року у цій справі повідомили про підозру другому фігуранту справи.
Раніше Львівський портал повідомляв, що колишню голову Рясне-Руської сільради підозрюють в махінаціях із землею.
Нагадаємо також, що до цього міський голова Львова Андрій Садовий примудрився «продати» під індустріальний парк інвесторам понад 23 гектари землі, яка навіть не входить до юрисдикції міськради Львова, а належала Рясне-Руській. Про деталі цієї справи читайте у матеріалі «Продати не своє. Чергова земельна афера львівських чиновників на 140 мільйонів?».
Також за цим фактом була відкрита кримінальна справа, і за неї взялася Генпрокуратура.
Більше того, у 2016 році ГПУ проводила обшуки у львівській мерії, аби відшукати оригінали документів, на підставі яких було укладено договір купівлі-продажу цієї землі. Із вилучених документів стало відомо, що за підписом мера Львова Андрія Садового під Львовом незаконно віддали 23 га землі, вартість якої виявилася на 88 мільйонів гривень нижчою від її собівартості.
Згодом з’ясувалось, що незважаючи на заяви прокуратури, на спірній ділянці, яку не можуть поділити Львів і Рясне-Руське, таки будуватимуть індустріальний парк. Проти цього активно протестувала громада Рясне-Руської.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський