ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська облрада знову закликала заборонити УПЦ МП

Ольга Денисяка

|

Львівська облрада вже вдруге закликала державу заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату в Україні. Відповідне рішення під час сесії 29 листопада підтримали 54 депутати, передає Львівський портал.

Депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Зміни закликають внести з метою заборони діяльності релігійних організацій Української православної церкви (московського патріархату), керівний центр якої розташований за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину України.

Як повідомив під час засідання голова депутатської комісії з питань культури Святослав Шеремета, на Львівщині досі діють близько 40 храмів УПЦ МП. Такі храми є у Львові, на Золочівщині та Турківщині.

«Зараз дуже необхідно прийняти це рішення, бо ситуація, на жаль, не вирішується. Коли ми збирались на сесію у червні, то здавалось, що ця церква хотіла йти на те, щоб знову стати українською: приймали бутафорні рішення синоду, що нібито більше не підпорядковуються Москві. Але заходи правоохоронців показують, що це була свого роду спецоперація і ніяких висновків дана церква не зробила», – заявив під час засідання Святослав Шеремета.

Також обласна рада рекомендує органам місцевого самоврядування Львівщини сприяти зміні підлеглості громад УПЦ (мп) в канонічних й організаційних питаннях шляхом організації та проведення загальних зборів релігійних громад і внесення відповідних змін та доповнень до статутів (положень) релігійних громад.

Окрім того, депутати вирішили звернутися до правоохоронних органів та Сил територіальної оборони Збройних Сил України щодо забезпечення збереження майна, культурних цінностей релігійних організацій, які вирішили перейти до інших конфесій.

Як повідомляв Львівський портал, під час сесії в червні Львівська обласна рада вже закликала заборонити діяльності Української православної церкви московського патріархату в Україні.

Нагадаємо, наприкінці червня у Львівському районі заборонили діяльність церкви московського патріархату. Усім парафіям дали час на перехід до Православної церкви України. Згодом аналогічне рішення прийняли і у Львові.

Додамо, що через повномасштабну війну, яку почала росія, в Україні суттєво змінилася думка щодо церкви московського патріархату. Станом на початок квітня половина українців вважала, що їх таки потрібно заборонити.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *