ОСТАННІ НОВИНИ

Повістка ще не означає мобілізацію, – Резніков

Наталя Дуляба

|

Міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що взяття на військовий облік ще не означає відправку людини на фронт, і запевнив, що проблем із мобілізацією немає. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону, пише Українська правда.

«Проблем із мобілізацією немає, я постійно комунікую з Генеральним штабом, із головнокомандувачем, із начальником Генерального штабу. У нас, по великому рахунку, заповнені всі необхідні позиції. Якщо сьогодні відбувається мобілізація, то за певними особливими спеціальностями», – сказав Резніков.

Як приклад він навів програму підготовки українських воїнів у Великій Британії: декілька батальйонів уже проходять там навчання. Для таких відряджень можуть шукати додаткових фахівців, бажано зі знанням англійської мови.

Водночас міністр оборони запевнив, що масових провалів мобілізації в Україні немає.

«Центри комплектації територіальні продовжують працювати. Коли дають повістку, мова йде не про мобілізацію. Йдеться про те, що деякі люди переїхали, вимушено переїхали чи перемістилися в місце проживання і не стали на облік. А вони за законом зобов’язані це зробити. 

Вручення повісток чоловікам призовного віку означає, що вони мають прийти у місцевий територіальний центр комплектації, показати документ і сказати: перевірте, він на обліку, він у резерві… Не всі, скажемо так, доїхали, не всі стали на облік, хоча вони продовжують обліковуватися або в окупованому тимчасово місці, або переїхали на захід України.

Ті вручення – це, в першу чергу, наведення ладу (з обліком – ред.). Так, деякі центри комплектації ведуть себе за старим форматом. Я особисто категорично заперечую ідею, коли за порушення, ДТП, поведінку в ресторані чи десь вручається повістка. Це абсолютно неправильно, це дискредитація – цього не повинно бути», – наголосив Олексій Резніков.

За його словами, розповіді про те, що непідготовлених мобілізованих новачків кидають «на нуль», не можуть бути правдою – це міфи і складові інформаційної війни рф.

За процедурою людина у навчальному центрі має пройти повну підготовку від тактичної медицини до поводження зі зброєю, злагодження, забезпечення одягом і системами захисту. Лише після цього залежно від фаху мобілізований відправляється у підрозділ, наголосив міністр.

Як повідомляв Львівський портал, останнім часом у Львові суттєво посилили свою роботу військкомати. Йдеться про те, що їхні представники разом із правоохоронцями патрулюють місцями, де є скупчення людей, і виписують чоловікам повістки. Це можуть робити у кафе, серед парку, біля ринку чи навіть під час недільної служби у церкві.

Такі повістки вручають для військового обліку чоловіків. Разом із тим відзначимо, що законодавство України не забороняє вручати повістки на вулиці.

Крім того, у Дрогобицькому районі були випадки, коли порушника комендантської години вручали повістки.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.