ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відкрили відділення для виходжування передчасно народжених дітей

Ольга Денисяка

|

1 червня у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили нове відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Тут зможуть отримувати допомогу одночасно декілька малюків. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.

У відділенні послуги з медичної реабілітації отримуватимуть діти, які: народилися передчасно і з малою масою тіла від 500 грамів, народжені з вродженою патологією чи мають затримку темпів розвитку. Керівник закладу Марія Малачинська каже, що через стреси, війну та інші фактори кількість передчасно народжених діток збільшилась.

«Ми працюємо для того, щоб перенатальний світ Львівщини ставав щоразу кращим та інноваційним. Кожна новонароджена дитина потребує догляду, а особливо наші «поспішайки». За нашими стандартами, ми маємо їм максимально допомогти при народженні, а наступний етап – реабілітація. Сьогодні важливо зберегти кожне життя, забезпечити гармонійний розвиток, щоб дітки вагою 500, 800 грамів чи кілограм на рівні з іншими йшли в школу та розвивались», – зазначила керівниця закладу Марія Малачинська.

Вона наголосила, невідкладну допомогу діти отримують з перших хвилин після народження у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Після стабілізації стану маленьких пацієнтів  переводять до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Малеча з мамою  зазвичай перебуває  в стаціонарі не один місяць. І вже на цьому етапі паралельно з лікуванням та доглядом розпочинається медична реабілітація.

Відділення, яке нині відкрили,  оснащене сучасною технікою, працюватиме декілька кабінетів: катамнестичний, кабінет вакцинації, зали фізичної терапії, сенсорна кімната. Відтак, діти зможуть отримати спектр медичних послуг: соматичний моніторинг, вакцинацію згідно з календарем щеплень, оцінку розвитку за стандартизованими міжнародними шкалами, УЗД кульшових суглобів, черевної порожнини, нейросонографію, ЕХО серця тощо. Їм надаватимуть фізичну терапію, це заняття з ерготерапевтом,  терапевтом мовлення та іншими фахівцями.

Метою роботи нового відділення  є раннє виявлення патології розвитку і своєчасне надання допомоги, а саме – сприяння гармонійному розвитку дитини  та мінімізація виникнення ускладнень.

Нове відділення прийматиме як дітей народжених у Львівському перинатальному центрі, так і  всіх, які потребують висококваліфікованої допомоги, – за скеруванням сімейного або лікуючого лікаря. Відділення відкрили за кошти, які надійшли від надання платних послуг у закладі та за благодійні внески. Загальна вартість – понад 800 тис гривень.

Нагадаємо, що перинатальний центр у Львові є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини на Львівщині. Тут не лише приймають пологи, а й надають кваліфіковану допомогу жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами.

Додамо, що на початку 2020 року Львівський перинатальний центр очолила Марія Малачинська. Незабаром після цього до медзакладу приєднали ще Центр репродуктивного здоров’я.

Львівський перинатальний центр у 2013 році почали реконструювати. Першу чергу будівництва повноцінно завершили влітку 2018 року. Після цього, у 2021 році, у медзакладі відкрили ще один гінекологічний корпус. Також минулого року тут відкрили відділення для виходжування недоношених дітей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *