ОСТАННІ НОВИНИ

Україні радять повернути акцизи на пальне

Андрій Котенський

|

Уряд України має сказати людям правду, що у найближчі місяці з пальним буде не легко та повернути держакцизи на пальне, аби відновити наповнення бюджету для потреб ЗСУ. Про це повідомив директор «Консалтингової групи А-95», яка вивчає сегмент ринку українського палива та нафтопродуктів Сергій Куюн.

Експерт переконаний, що головна причина дефіциту пального – відсутність достатнього постачання, а також дежрегулювання цін, який розділив ринок навпіл – де одні дотримуються граничних цін, інші – ні. І можливість заробити на різниці цін стала одним із факторів зростання попиту.

Куюн закликає Уряд бути відвертими з українцями і говорити правду про нестачу пального та причини його дорожнечі в час війни.

«Із зрозумілих причин уряд не хоче називати речі своїми іменами, але важке рішення про скасування держрегулювання (навіть тимчасове, на два місяці) має на меті збити попит. Прямий та спекулятивний.

Як треба зробити.

По-перше, пояснити людям, що з пальним легко не буде. Ми реально робимо неможливе, будуємо новий ринок, всупереч всьому розгортаємо потоки вуглеводнів із Заходу на Схід…

По-друге. Повернути акцизи… Нехай ця ціна буде високою за рахунок податків, зиску держави. Це й людям буде більш зрозуміло: купив пальне по 55-70 грн/л, але ж з них 10-15-20 грн піде на ЗСУ…

Третє: продовжуємо методично працювати над розбудовою транспортних коридорів… Польща та Румунія не забезпечать необхідний обсяг. Потрібні нові партнери. Зокрема, тиснемо на угорців, працюємо з німцями для транспортування із Західної Європи. Проробляємо шляхи із Середземного моря», – повідомив Сергій Куюн.

Раніше Львівський портал повідомляв, що Уряд обіцяє зменшити дефіцит палива в Україні. Україна нарощуватиме постачання пального з Європи.

Російські війська зосередились на бомбардуванні нафтобаз, щоб ускладнити логістичне забезпечення ЗСУ і створити гуманітарну кризу.

Аби знизити вартість на пального в Україні, 15 березня 2022 року Верховна рада скасувала акциз на пальне.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.