ОСТАННІ НОВИНИ

У Самборі збудують масштабний комплекс: сучасне житло з власною інфраструктурою 

Омелян Шевчук

|

Вже цього року у Самборі розпочнуть реалізацію унікального для міста девелоперського проекту – «РЕМ». Це будівництво комплексу, який включатиме сучасні багатоквартирні будинки, супермаркет, магазини, спорткомплекс та багатофункціональні громадські простори. 

Новий масштабний проект з’явиться в центральному районі міста – на території колишнього «Самбірського дослідно-експериментального машинобудівного заводу», що по вул. Децика. 

На ділянці площею понад два гектари збудують 14 сучасних житлових будинків висотою від трьох до восьми поверхів. Загалом буде 316 квартир класу «комфорт +».

Також проект матиме комплексно продуману інфраструктуру: поруч збудують супермаркет з магазинами, кафе, ресторанами, спортзалом а також  всіма необхідними сервісними службами.

Загальна площа житлових та торгово-офісних площ майбутнього комплексу «РЕМ» – близько 30 000 м.кв.

Особливістю проекту «РЕМ» стане ландшафтний дизайн та інклюзивний громадський простір. На території комплексу запроектована  велика кількість відкритих зелених зон, літній театр, центральна алея із сухим фонтаном, спортивні зони з вуличними тренажери та дитячі майданчики. 

Велику увагу приділили безпеці проживання та проведення дозвілля на території майбутнього житлового комплексу «РЕМ»: громадський простір буде повністю закритий від руху авто, окремо запроектували паркувальні майданчики. Територія житлового сектору матиме контроль доступу та відеоспостереження по периметру.

Архітектурне бюро «Креатив», яке розробляло концепцію та веде проектування, велику увагу приділило збереженню історії місця, де будуватиметься комплекс «РЕМ».  Місцеву бруківку з території колишнього заводу використають для мощення під сухий фонтан, а металеві балки перетворять в окремий арт-об’єкт на території комплексу. 

Концепція проекту «РЕМ»:  на понад 2 га розмістять житловий сектор та ТРЦ

Концепція проекту «РЕМ»: всередині комплексу запроектували променад та літній театр

Концепція проекту «РЕМ»: понад 60% забудови території займатимуть зелені зони та громадські місця для відпочинку під відкритим небом

Концепція проекту «РЕМ»: алея із сухим фонтаном

Концепція проекту «РЕМ»: житлові будинки класу «комфорт +», з терасами та ліфтами

Концепція проекту «РЕМ»: з житлового сектору передбачений вихід до центрального парку 

Інвестором проекту «РЕМ» виступила компанія «Білдінг Кепітал» Тараса та Андрія Куцалаби. 

«Ми переконані, що проект «РЕМ» для Самбора – дасть поштовх якісному розвитку нашого міста. Міста, де з’явиться сучасна архітектура, громадські простори та інфраструктура європейського рівня. 

Ще два роки тому настільки масштабні проекти реалізовували лише у великих містах-мільйонниках, таких як Львів. А сьогодні реалії такі, що багато людей працюють віддалено і, відповідно, все більше віддають перевагу житлу за межами мегаполісів або в невеликих затишних містах. Разом з цим з’явився попит на якісне та сучасне житло в таких містах як Самбір, а також потреба в розвитку супутньої інфраструктури. Наші прогнози підтвердилися на сьогоднішній день зарезервовано 67% житла першої черги житла”, – розповідає співзасновник «Білдінг Кепітал» Тарас Куцалаба.

Реалізація житлового комплексу та ТРЦ «РЕМ» розрахована на п’ять черг будівництва з поетапною здачею в експлуатацію. Завершити весь проект планують до 2026 року. 

Детальніше ознайомитися з проектом можна на сайті: rem-sambir.com.

Історична довідка: 

На початку 20 століття на території, де зараз знаходиться вже недіючий «Самбірський дослідно-експериментальний машинобудівний завод» (Самбірський ДЕМЗ), стояли житлові будинки. В одному з таких будинків свого часу мешкав іконописець Ілько ДЕЦИК (26.12.1880—30.05.1957), в честь якого і назвали вулицю в Самборі. 

А вже з 1923 року брати Ожеховські відкрили в центрі міста металообробну майстерню, яка згодом розвинулась у завод з випуску водних насосів, плаваючих приймачів пального для АЗС та іншої продукції. В 1970-тих роках на заводі почали випускати продукцію для сільськогосподарських підприємств.

В різні роки підприємство співпрацювало  з Львівським автобусним та ВАТ «Черкаський автобус».1995 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про приватизацію «Самбірського дослідно-експериментального машинобудівного заводу». Відтоді ДЕМЗ перебував у приватній власності. Останні роки підприємство потребувало оптимізації виробничих потужностей, тому власники ДЕМЗу вирішили оптимізувати виробництво та прийняли рішення переїхати в інше приміщення та оновити обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *