ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові починають роботу ще два медичні об’єднання

Наталя Дуляба

|

Львівська міська рада дала старт роботі ще двом територіальним медичним об’єднанням (ТМО) Львова: планової допомоги та акушерства й гінекології. Відповідні рішення ухвалили на позачерговій сесії 9 грудня, передає кореспондент Львівського порталу.

Так, прийнятою ухвалою сесія завершила юридичну процедуру створення ще двох медоб’єднань: планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги, а також об’єднання акушерства та гінекології.

До складу ТМО «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги» увійшли:

  • 1-ша міська лікарня імені Князя Лева,
  • 4-та міська лікарня
  • 5-та міська лікарня
  • міський госпіс

А ТМО акушерства та гінекології складається з:

  • міського пологового будинку №1
  • 3-ої міської лікарні

Загалом всі лікарні Львова реорганізували у три територіальні медичні об’єднання. Роботі першого з них, ТМО «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги», депутати дали старт наприкінці листопада.

Нагадаємо, за реорганізацію медицини у Львові взялись цьогоріч. У мерії кажуть, що це дозволить надавати якісну допомогу мешканцям всієї Львівської громади, створити оптимальні та комфортні умови праці для медиків, а також сприятиме розвитку лікарень для того, аби конкурувати за пацієнта з приватними медзакладами.

Нещодавно Львівська міськрада затвердила концепцію розвитку галузі охорони здоров’я на території Львівської міської територіальної громади до 2024 року, яка власне й передбачає об’єднання лікарень у ТМО. Над стратегією протягом року працювали головні лікарі медзакладів, посадовці, депутати, медичні експерти та консультанти.

Чому це важливо? В Україні зараз напрацьовують так звану «медичну децентралізацію», яка передбачає оптимізацію та реорганізацію медзакладів в ефективну мережу відповідно до нового адміністративно-територіального поділу.

В кожній області утворять госпітальний округ – об’єднання існуючих лікарень в одну мережу за принципом доступності, щільності та кількості населення, наявності медукомплектування та відповідної дорожньої інфраструктури. Львівський госпітальний округ, який охоплює всю область, розділили на 7 кластерів, які збігаються з районами.

До прикладу, Львівський кластер, який охоплює не лише Львів, а всю Львівську МТГ, обслуговує майже 1,2 мільйона мешканців. І для того, аби лікарні ефективно надавали послуги й не витрачали зайві кошти, взялися напрацьовувати нову медичну мережу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *