ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові запрацює перше медичне об’єднання. Деталі

Наталя Дуляба

|

Сесія Львівської міськради дала старт роботі першому із трьох територіальних медичних об’єднань (ТМО) Львова – Багатопрофільної клінічної лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги. «За» відповідну ухвалу у четвер, 25 листопада, проголосували 50 депутатів, передає кореспондент Львівського порталу.

Так, прийнятою ухвалою сесія завершила юридичну процедуру створення першого у Львові територіального медичного об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги». Воно надаватиме всю ургентну (невідкладну) допомогу.

До складу цього медичного об’єднання увійшли три львівські лікарні:

  1. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги;
  2. 8-ма міська клінічна лікарня;
  3. Міська дитяча клінічна лікарня.

Водночас рішення щодо двох інших медичних об’єднань (акушерства та гінекології, Клінічної лікарні планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги) депутати прийняти не змогли, тому вирішили перенести розгляд цих питань на наступне пленарне засідання Львівської міськради.

Зазначимо, за реорганізацію медицини у Львові взялись цьогоріч. У мерії кажуть, що це дозволить надавати якісну допомогу мешканцям всієї Львівської громади, створити оптимальні та комфортні умови праці для медиків, а також сприятиме розвитку лікарень для того, аби конкурувати за пацієнта з приватними медзакладами.

Нещодавно Львівська міськрада затвердила концепцію розвитку галузі охорони здоров’я на території Львівської міської територіальної громади до 2024 року, яка власне й передбачає об’єднання лікарень у ТМО. Над стратегією протягом року працювали головні лікарі медзакладів, посадовці, депутати, медичні експерти та консультанти.

Чому це важливо? В Україні зараз напрацьовують так звану «медичну децентралізацію», яка передбачає оптимізацію та реорганізацію медзакладів в ефективну мережу відповідно до нового адміністративно-територіального поділу.

В кожній області утворять госпітальний округ – об’єднання існуючих лікарень в одну мережу за принципом доступності, щільності та кількості населення, наявності медукомплектування та відповідної дорожньої інфраструктури. Львівський госпітальний округ, який охоплює всю область, розділили на 7 кластерів, які збігаються з районами.

До прикладу, Львівський кластер, який охоплює не лише Львів, а всю Львівську МТГ, обслуговує майже 1,2 мільйона мешканців. І для того, аби лікарні ефективно надавали послуги й не витрачали зайві кошти, взялися напрацьовувати нову медичну мережу.

Додамо, що USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) заявило про намір дати Львову ґрант на оптимізацію госпітальної мережі, в тому числі й на розробку і вдосконалення медичних стратегій. Про розмір такої фінансової підтримки наразі нічого не відомо.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *