ОСТАННІ НОВИНИ

Львову дадуть ґрант на «медичну децентралізацію»

Наталя Дуляба

|

USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) планує дати Львову ґрант на оптимізацію госпітальної мережі. Втім про розмір ґранту наразі ще нічого не відомо. Про це повідомляє Львівський портал.

Намір надати Львову ґрант анонсував у середу, 9 червня, керівник напрямку надання послуг в охороні здоров’я проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Владислав Одринський під час медичного форуму.

Так, USAID готовий надати фінансову підтримку громаді Львова для оптимізації госпітальної мережі. Однак про розмір ґранту наразі жодних деталей немає.

«Мета – підтримати територіальну громаду Львова в оптимізації своєї госпітальної мережі, особливо в процесі об’єднання медичних закладів. Аби цей досвід був успішний, проєкт надасть технічну допомогу: як аналітичну, юридичну, так і у вигляді ґрантів на подальші стратегії розвитку медичних закладів. Таким чином я сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю», – розповів Владислав Одринський.

Своєю чергою у Львівській міськраді заявили, що така підтримка з боку USAID є цінною та важливою.

Чому це важливо? В Україні зараз напрацьовують так звану «медичну децентралізацію», яка передбачає оптимізацію та реорганізацію медзакладів в ефективну мережу відповідно до нового адміністративно-територіального поділу.

В кожній області утворяють госпітальний округ – об’єднання існуючих лікарень в одну мережу за принципом доступності, щільності та кількості населення, наявності медукомплектування та відповідної дорожної інфраструктури.

Натисніть на зображення для збільшення

Львівський госпітальний округ, який охоплює всю область, розділили на 7 кластерів, які збігаються з районами. Об’єднані громади і їхні медзаклади не є самі по собі, а частиною великого кластеру.

До прикладу, Львівський кластер, який охоплює не лише Львів, а всю Львівську МТГ, обслуговує майже 1,2 мільйона мешканців. І для того, аби лікарні ефективно надавали послуги й не витрачали зайві кошти, зараз напрацьовують нову медичну мережу. Власне на відповідні розробки USAID й планує дати ґрант.

Попередньо відомо, що лікарні Львова збираються реорганізувати та утворити з них три медичні об’єднання:

  1. ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»: до складу увійдуть лікарня швидкої допомоги, 8-ма лікарня та дитяча лікарня. Тут надаватимуть всю ургентну (невідкладну) допомогу;
  2. ТМО «Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги»: до складу увійдуть 1-ша лікарня імені Князя Лева, 4-та і 5-та лікарні, «Госпіс». Тут будуть всі типи відновного лікування;
  3. ТМО «Акушерства та гінекології» об’єднає в себе 1-ий пологовий будинок і 3-тю лікарню.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.