ОСТАННІ НОВИНИ

Із 1 жовтня в Україні не діятимуть паперові лікарняні

Андрій Котенський

|

З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, у своєму Telegram.

За словами Михайла Радуцького, е-лікарняні впроваджують для боротьби із підробкою і продажем фіктивних лікарняних на які з бюджету витрачаються мільярди гривень.

«На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому «індустрія» продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна.

Впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцію. Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар видав листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника», – повідомив Михайло Радуцький.

Система е-лікарняних запрацювала з червня. Попередньо вже з 1 вересня усі медичні заклади мали перейти на оформлення е-лікарняних. Але на початок осені із 3 тисяч закладів у електронній системі запрацювали лише 2,2 тисячі.

«Не всім подобалась ця ідея, і зрозуміло, чому. Але треба віддати належне команді міністра Віктора Ляшка: МОЗ дотиснув впровадження нових правил. Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб «підключити» ці заклади до електронної системи», – додав Михайло Радуцький.

Проєкт електронних лікарняних в Україні створено за підтримки програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Швейцарією. А також за участі МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та Фонду соціального страхування України.

Раніше Львівський портал повідомляв, що Україна переходить на е-лікарняні. У червні 2021 року сервіс електронних лікарняних запустили. Утім 31 серпня стало відомо, що МОЗ довелося відтермінувати повну відмову від паперових лікарняних.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.