ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати не подолали вето Садового на забудову санаторію на Коновальця

Наталя Дуляба

|

На сесії 17 червня депутати Львівської міськради не змогли подолати вето міського голови, накладене на ухвалу, яка передбачала погодження будівництва багатоповерхівки на вул. Коновальця, 114-116. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

Йдеться про детальний план території у районі вул. Є. Коновальця, вул. Житомирської, вул. Гіпсової, вул. Г. Семирадського, дозвіл на розробку якого Львівська міська рада дала 20 травня. Втім згодом мер Андрій Садовий наклав на цю ухвалу вето.

Цей детальний план території мав передбачити будівництво житлового будинку на вул. Коновальця, 114-116 компанією, пов’язаною з «Авалоном». Цю частину міста вважають елітною, вона входить у межі історичного ареалу Львова.

Зауважимо, що на вул. Коновальця, 114-116 розташовані будівлі Комунального дитячого ревмокардіологічного санаторію, які Львівська облрада встигла продати. Спочатку їх купило ТОВ «Нордік-Буд», фірма батька голови Львівської ОДА Максима Козицького, однак через скандал вона відмовилася підписувати договір.

Потім споруди дитячого санаторію за 37 млн грн придбало ТОВ «Бізнес галерея «Лев», створене за три місяці до оголошення торгів. Сама земельна ділянка має площу 0,4426 га і належить до лікувальної зони.

Через ці будівлі санаторію та вісім інших медичних будівель мерія Львова тривалий час судиться з Львівською облрадою. Однак нещодавно Верховний Суд поставив крапку у цій справі і залишив всю нерухомість у власності області.

Ініціатором розроблення згаданого детального плану території у районі вул. Є. Коновальця, вул. Житомирської, вул. Гіпсової, вул. Г. Семирадського є новостворена фірма «Констракшн Проект».

Вона не володіє жодною нерухомістю, але зареєстрована в будинку на вул. Коновальця, 116. Одноосібним власником і директором фірми є адвокат зі села Чернилява Яворівського району Артур Прійма, який був підписантом ТОВ «Авалон Констракшн».

Водночас із реєстру нерухомості відомо, що з лютого власником будівель на вул. Коновальця, 114 і 116 стало ТОВ «Скай дістрікт», засновником якого є Олександр Фтомін (80%), а бенефіціаром –  «КУА «Авалон груп». Також по 10% володіють АТ «ЗНВКІФ «Адамант» і АТ «ЗНВКІФ «Камет».

Цікаво, що всі необхідні процедури, які необхідно пройти у Львівській міськраді перед винесенням питання на сесію, ініціатор розроблення детального плану території, «Констракшн Проект», пройшов за два тижні, а в мерію звернувся у день реєстрації підприємства.

На сесії 17 червня депутати Львівської міськради не змогли подолати вето, яке наклав мер на ухвалу про розроблення детального плану території. «За» проголосували 6 депутатів, ще 15 – утримались. Не голосували 36 обранців громади.

Відтак весь процес виготовлення містобудівної документації щодо вул. Коновальця, 114-116 наразі призупинено.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *