ОСТАННІ НОВИНИ

Нобелівську премію з медицини отримали троє вчених за дослідження вірусу гепатиту С

Вероніка Рой

|

У Стокгольмі почався Нобелівський тиждень. Традиційно першими оголосили ім’я лауреата премії з медицини і фізіології. Цьогоріч нагороду присудили трьом вченим – Харві Олтеру, Майклу Хаутону та Чарльзу Райсу – за внесок у боротьбу з вірусом гепатиту С. Про це пише Громадське з посиланням на пресслужбу Нобелівської премії.

 

Нобелівський комітет зазначає, що відкриття вчених виявили причини виникнення хронічного гепатиту та дозволили розробити нові ліки, які врятували мільйони життів. Ці троє вчених зробили вирішальний внесок у боротьбу з гепатитом, який передається через кров, став глобальною проблемою та спричиняє цироз і рак печінки у людей у всьому світі.

Майкл Хаутон зумів виділити геном раніше невідомого вірусу, який згодом був названий вірусом гепатиту С.

Реклама партнерів

Водночас лауреати Харві Олтер та Чарльз Райсу зробили основні відкриття, які дозволили ідентифікувати вірус гепатиту С.

Райс також знайшов остаточні докази того, що лише вірус гепатиту С може викликати гепатит.

Зазначимо, минулого року Нобелівську премію з медицини отримали троє вчених: Ґреґ Семенза та Вільям Кейлін зі США і британець Пітер Реткліфф. Їхні дослідження допомогли визначити, як саме живі клітини реагують на перепади рівня кисню. За словами представників Нобелівського комітету, відкриття трьох науковців можуть допомогти в лікуванні анемії та раку.

Гепатит C – інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту C. Він уражає як печінку, так й інші внутрішні органи та тканини, зокрема, кістковий мозок, щитоподібну залозу тощо. Інфекція часто перебігає безсимптомно, але хронічна її форма призводить до утворення фіброзу в печінці і в кінцевому результаті до цирозу, чи раку печінки Зараження відбувається через кров.

Переважно гепатит C лікують за допомогою противірусної терапії, і 50—80 % людей, що проходять таке лікування, видужують. За деякими оцінками, 130 — 170 мільйонів людей у світі інфіковані гепатитом C. Початок наукових досліджень цього виду гепатиту припадає на 70-ті роки минулого століття, а існування гепатиту C довели на генетичному рівні у 1989 році.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.