ОСТАННІ НОВИНИ

У мерії розповіли, як може розпочатися навчальний рік у школах Львова

Вероніка Рой

|

У Львові напрацьовують модель освітнього процесу у школах міста з 1 вересня у випадку дистанційного навчання. Зокрема, наразі вчителів проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації. Про це повідомила начальниця управління освіти Львівської Зоряна Довганик.

 

За її словами, спеціальні курси вчителі проходитимуть вже після 20 липня.

«Всі мають бути готові до різних моделей початку навчального року, і ми напрацьовуємо їх на рівні міста. Ми розуміємо, що не повернемось до традиційної нам системи навчання, тому зараз багато зусиль прикладається до того, щоб в першу чергу навчити вчителів працювати за нових умов, коли дні навчання офлайн будуть чергуватись із навчанням онлайн. Такі курси будуть розпочинатись після 20 липня. Вчителі зможуть опанувати нові навички, навчаться працювати на наших освітніх платформах. Також ми будемо проводити навчання для вчителів початкової школи в режимі офлайн. Вони навчатимуться в невеликих групах в навчально-методичному центрі. Вчителям покажуть, як правильно провести урок, які матеріали вибрати, як зосереджувати увагу учнів на найголовнішому», – цитує пресслужба міськради Львова Зоряну Довганик.

Вона також повідомила, що зараз у мерії напрацьовують моделі, за якими би мали запрацювати школи із 1 вересня. Зоряна Довганик переконана, що першоколасники, мали б почати навчання безпосередньо у школі для того, аби адаптуватися.

«Звичайно, що все залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні. Ми повинні бути готові до різних сценаріїв. Ми вже провели перші зустрічі з педагогічними працівниками, з керівниками наших шкіл. Зараз напрацьовуємо програму, яка передбачає, що навчання буде і онлайн, і офлайн. До прикладу, ми плануємо, що учні 11 класів будуть більшість часу навчатись дистанційно, а от першачки мали б почати навчання офлайн, адже вони не знають, що таке школа, ніколи не працювали в класі, ніколи не бачили свого вчителя», – пояснює посадовиця.

Якщо навчальний рік почнеться офлайн, то у кожній школі Львова обов’язково проводитиметься термометрія, часте провітрювання приміщення, дезінфекція, у кожному класні будуть антисептики.

«Щодо дотримання дистанції, то чекаємо вказівки від уряду: можливо, це буде поділ класу на групи чи запровадження двох змін навчання. В будь-якому випадку, ми повинні створити дітям безпечні умови під час перебування у навчальному закладі», – додала Зоряна Довганик.

Як відомо, Міністерство освіти та науки розробляє варіант змішаної форми навчання. Такий формат можуть запровадити з 1 вересня залежно від ситуації з коронавірусом в Україні.

До цього, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов припускав, що восени більшості українських шкіл доведеться перейти на дистанційне навчання.

Нагадаємо, через коронавірусну інфекцію школярі з 12 березня перебували на карантині. Навчання проводилося дистанційно у режимі онлайн. Загалом цей навчальний рік учнів завершили дистанційно та без традиційних останніх дзвоників.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *