ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині не можна відкривати кафе й ресторани через високий рівень захворюваності, – МОЗ

Вероніка Рой

|

У Києві та низці регіонів, зокрема і на Львівщині, рівень захворюваності не дозволяє послабити карантин щодо закладів громадського харчування. Про це заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 5 червня, передає Радіо Свобода.

 

Він нагадав, що з 5 червня ті регіони, в яких епідеміологічна ситуація це дозволяє, можуть послабити карантин. Зокрема дозволити закладам харчування приймати відвідувачів в приміщеннях.

Рішення мають ухвалювати місцеві регіональні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ляшко назвав такі критерії пом’якшення карантину:

  • інцидентність, загальна кількість нових випадків коронавірусної хвороби за останні сім днів у перерахунку на 100 тисяч населення
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, які призначені саме для госпіталізації хворих з коронавірусною хворобою
  • середня кількість тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу на 100 тисяч населення

«За індикатором захворюваності у нас сьогодні не проходять Київ, Волинська, Житомирська, Львівська, Рівненська і Чернівці. За тестуванням не проходять Донецька і Луганська області. Тобто в цих областях рішеннями комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не повинно бути дозволено відкриватися закладам громадського харчування, оскільки епідситуація не дозволяє. Не досягнуто критеріїв, які дозволяють відкривати заклади громадського харчування. В разі, якщо ці заклади будуть відкриватися на цих територіях, це буде порушенням постанови про впровадження адаптивного карантину на території України», – сказав Ляшко.

Нагадаємо, на Львівщині карантин продовжили до 5 червня включно. Це зробили тому, що хворих на коронавірус не меншає і область не відповідає усім критеріям виходу з карантину, які встановило МОЗ України.

Згідно з опублікованою на сайті МОЗ таблицею показників для послаблення протиепідемічних заходів, станом на 5 червня на Львівщині показник інцидентності перевищує 12 та становить 16,93 випадків на 100 тисяч населення.

(Натисніть на зображення для збільшення)

За іншими двома показниками, завантаженістю ліжок у лікарнях та охоплення населення тестуванням, Львівська область підходить для послаблення карантину.

Крім Львівщини, послаблення карантину наразі неможливе ще для Києва, Волині, Донецької, Житомирської, Луганської,Рівненської і Чернівецької областей.

Нагадаємо, рішення про пом’якшення карантинних обмежень, зокрема і відновлення регулярної роботи пасажирського транспорту, можуть лише на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС, яке відбудеться сьогодні, 5 червня.

Станом на 5 червня коронавірусну інфекцію підтвердили у 1988 мешканців Львівської області. За останню добу виявили 73 нових хворих. Додамо, що цього тижня в області зафіксували новий коронавірусний антирекорд – 96 хворих за добу.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...