ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні кількість офіційних безробітних збільшилася на 48%

Соломія Головіна

|

В Україні станом на 4 травня кількість зареєстрованих безробітних становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис. або 48% більше ніж  минулого року. Про це Львівському порталу повідомили у Державному центрі зайнятості.

 

Зазначається, що з початку дії карантину статус безробітного отримали майже 156 тисяч громадян.

«Загалом станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис., або 48%, більше, ніж на відповідну дату минулого року (станом на 4 травня 2019 року кількість безробітних становила 308,3 тисячі)», – йдеться у повідомленні.

Реклама партнерів

При цьому кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 тисяч (станом на початок травня), що майже на 60% менше, ніж було в травні торік.

При цьому у Державному центрі зайнятості нагадали, що в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

Відтак у відомстві наголосили, що наразі є попит роботодавців на працівників:

  • у сфері  сільського та лісового господарства. Це пов’язано з початком весняних сільськогосподарських робіт. Незважаючи на карантин, роботодавці пропонують роботу трактористам, агрономам, робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо;
  • у сфері торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою);
  • у сфері логістики (кур’єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу);
  • у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник);
  • у сфері забезпечення правопорядку (охоронник, сторож).

Є також вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Як повідомляв Львівський портал, в Україні на період карантину розмір мінімальної допомоги по безробіттю підвищено з 650 грн до 1 000 грн.

Під час коронавірусного карантину Служба зайнятості запустила онлайн-реєстрацію безробітних. Стати на облік у центр зайнятості тепер можна, не виходячи з дому. Детальна інструкція, як це зробити, – за цим посиланням.

У Нацбанку прогнозують, що у другому кварталі року рівень безробіття зросте до 12%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...