ОСТАННІ НОВИНИ

Українські військові у складі багатонаціональної дивізії «Комбайнд Резолв XIII»

Андрій Котенський

|

На базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності (Joint Multinational Readiness Center – JMRC), що у німецькому Хохенфельсі, триває багатонаціональне навчання «Комбайнд Резолв XIII». Про це Львівському порталу повідомили у песслужбі Національної академії СВ.

 

Впродовж першого тижня було проведено злагодження штабу багатонаціональної дивізії, синхронізацію його елементів, та штабів підпорядкованих бригад з Польщі, Великобританії та США. Також було здійснено комплекс заходів з висування та підготовки багатонаціональних підрозділів до утримання оборони.

Реклама партнерів

У штабі багатонаціональної дивізії, основу якої складають військовослужбовці ЗС Республіки Польща, офіцери Збройних Сил України виконують низку важливих завдань. Це, зокрема, несення чергування, збір та аналіз бойових донесень від підпорядкованих підрозділів, планування та організація нанесення ураження вогнем артилерії тощо. Також у складі управління міжнародного з’єднання наші військовослужбовці опікуються окремим важливим питанням – плануванням, організацією та здійсненням інформаційних операцій як силами та засобами дивізії, так і підпорядкованих підрозділів.

«Координація та здійснення заходів інформаційної підтримки дій наших військ та інформаційно-психологічного впливу на противника – це складний та багатогранний процес. Необхідно враховувати всі можливі фактори як у фізичній зоні проведення безпосередніх бойових дій, так й інших площинах: інформаційному середовищі, кіберпросторі, настрої місцевого населення та суспільства в цілому, внутрішньо та зовнішньо політичні тенденції, вимоги національного законодавства та міжнародних договорів тощо», – розповів представник Національної академії сухопутних військ, який на навчанні обіймає посаду керівника секції інформаційних операцій штабу багатонаціональної дивізії, підполковник Антон Миронович.

За словами офіцера, у сучасних збройних конфліктах, а саме на них ґрунтується сценарій навчання «Комбайнд Резолв XIII», сторони, передусім агресор, широко застосовують усі можливі засоби для досягнення визначеної мети. Часто противник нехтує безпекою місцевого населення та представників міжнародних організацій, правилами ведення війни, широко застосовує пропаганду, засоби інформаційно-психологічного впливу, радіоелектронної боротьби, діє у кіберпросторі.

«Саме такий інструментарій застосовувала під час анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей та застосовує зараз проти України Російська Федерація. Український досвід протидії ворожим некінетичним засобам впливу має чимале значення на цьому навчанні. Втім, нам також дуже важливо навчатись діяти за стандартами НАТО, набути, так би мовити, взаємосумісності», – додав офіцер секції психологічних операцій капітан Іван Орлов.

Як відомо, участь у багатонаціональному навчанні «Комбайнд Резолв XIII» беруть понад 5 тисяч військовослужбовців з 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.

Нашу державу на навчанні представляє група офіцерів Збройних Сил України, які виконують завдання за різноманітними напрямками у штабі багатонаціональної дивізії та в складі підрозділу інформаційно-психологічних операцій.

Головною метою навчання є практичне тренування у виконанні завдань в багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів збройних сил країн-учасниць.

Сценарій навчання базується на спробі групи уявних країн зі сходу захопити низку країн Балтійського регіону та центральної Європи. При цьому, вони широко застосовують засоби, притаманні сучасним воєнним конфліктам, зокрема сепаратистські рухи, незаконні збройні формування, інформаційно-психологічний вплив, пропаганду тощо. Відтак, досвід Збройних Сил України щодо протистояння російсько-терористичним бандформуванням на сході нашої держави має чимале значення у форматі загальної підготовки всіх учасників навчання.

Складаються навчання з двох етапів: командно-штабного навчання бригадного рівня із застосуванням засобів імітаційного моделювання та практичного виконання завдань підрозділами. Окрім того, в межах навчання, на базі навчального центру Графенвер, що також розташований на теренах Федеративної Республіки Німеччина, відбудеться бригадне навчання ЗС США з бойовою стрільбою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.