ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати затвердили програму реставрації старовинних балконів у Львові

Наталя Дуляба

|

У четвер, 26 грудня, сесія Львівської міськради затвердила програму співфінансування реставрації балконів у будинках, які є пам’ятками архітектури. Львів’яни, які хочуть відновити старовинні балкони, повинні покрити невелику частину робіт, а решту оплатить безпосередньо мерія. Про це повідомляє Львівський портал.

 

Програма проведення ремонтно-реставраційних робіт балконів будинків пам’яток культурної спадщини на території м. Львова діятиме упродовж трьох наступних років, тобто до кінця 2022-го.

Вона передбачає реставрацію балконів в історичних будинках спільними коштами із бюджету Львова та самих мешканців. При цьому самі львів’яни сплачують 10 000 грн за один балкон, решту незалежно від об’єму робіт фінансує мерія.

Реклама партнерів

«Програму обговорювали з різними колами та з мешканцями, щоб зрозуміти, наскільки львів’яни готові фінансово долучитися до реставрації балконів. Було визначено чітку фіксовану суму, яку власник балкона має заплатити безпосередньо виконавцю робіт як аванс, – 10 000 гривень. Решту суми оплачує місто. Також місто бере на себе виготовлення проєктно-кошторисної документації, експертизу цієї документації, проведення тендерної закупівлі, укладення договору з підрядником», – пояснюють у Львівській міськраді.

Прийом заявок на участь у цій програмі тривав до 15 листопада. За цей час львів’яни подали заявки на реставрацію 42 балконів у 14 будинках. Перші балкони почнуть відновлювати вже навесні.

Із повним текстом затвердженої міської програми співфінансування реставрації балконів можна ознайомитися за цим посиланням.

Зазначимо, що це вже третя міська програма співфінансування реставраційних робіт у будинках-пам’ятках архітектури. З 2018 року у Львові діє програма співфінансування реставрації дверей та брам, а цьогоріч почала діяти також програма реставрації вікон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.