ОСТАННІ НОВИНИ

Власникам «євроблях» дали ще 90 днів на оформлення автівок

Наталя Дуляба

|

Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адмінвідповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ДФС.

 

Відповідні зміни нардепи внесли у Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 16 травня 2019 року.

Відтак тепер «євробляхарі» отримали додатковий час для митного оформлення своїх автівок без посилених штрафних санкцій.

Реклама партнерів

Втім вже з 22 серпня на власників авто на іноземній реєстрації чекатимуть нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачений штраф у розмірі 85 000 грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 000 грн або такі авто конфісковуватимуть.

Аналогічні штрафи передбачені і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, при перевищенні від 20 до 30 діб сума штрафу складатиме 85 000 грн, при перевищенні у понад 30 діб та у разі втрати або розкомплектування авто – 170 000 грн або конфіскація.

Крім цього, передбачена відповідальність й за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 34 000 грн.

Нагадаємо, нові правила розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні запровадили 25 листопада 2018 року.

Із 23 лютого до 23 травня діяв загальний режим розмитнення автівок на іноземній реєстрації за повною ставкою акцизного податку. Тож уже з 24 травня ті громадяни, які не встигли розмити свою машину, мали б заплатити 170 000 грн штрафу, а також штраф за порушення вимог Митного кодексу у розмір 17 000 грн.

Як повідомляв Львівський портал, у ДФС розповідали про найдорожчі на найдешевші«євробляхи». На Львівщині найдешевше обійшлось розмитнення автомобіля Dacia Sandero, найдорожче – Mercedes-Benz AMG G63.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.