ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко підписав закон про мову

Наталя Дуляба

|

Сьогодні, 15 травня, Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомляє Львівський портал.

 

Президент зауважив, що держава довго йшла до прийняття цього важливого закону, який має не розділити українців, а навпаки – об’єднати.

«Мова – це фундамент, на якому будується нація і держава. Наголошую, що цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало», – наголосив Петро Порошенко.

Реклама партнерів

Також він підкреслив, що немає жодних підстав, аби в майбутньому будь-яка політична сила ініціювала перегляд цього закону.

Закон набирає чинність після підписання Президентом України та публікації у парламентській газеті «Голос України».

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів України.

Вчора, 14 травня, закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій. Його підписання нардепи у парламенті зустріли оплесками.

Зазначимо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Всього у першому читанні розглядалося чотири законопроекти про мову:  №5556, № 5669, № 5670,  №5670-д.

У кінці лютого 2019 року Рада розпочала розгляд підготовленого до другого читання законопроекту про мову.

Також раніше народний депутат України, львів’янин Ігор Васюник заявляв, що Закон про українську державну мову – на часі як ніколи.

Детальніше про всі чотири мовні законопроекти читайте у матеріалі Львівського порталу «Мовна шахівниця».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.