ОСТАННІ НОВИНИ

У четвер Рада в другому читанні розгляне «мовний закон»

Соломія Головіна

|

Верховна Рада у четвер планує розпочати розгляд підготовленого до другого читання законопроекту про мову. Про це повідомив Голова ВР Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє Укрінформ.

 

«У четвер, як ми і домовлялися, як тільки Комітет з питань культури підготує до другого читання законопроект про державну мову, ми перейдемо до його розгляду. І на сьогодні я можу сказати, що і комітет і юридичне управління вже завершили розгляд і підготували порівняльну таблицю. Я пропоную, щоб ми у четвер перейшли до блоку питань культури і в цьому блоці перейшли до розгляду питання про державну мову», – зазначив спікер.

При цьому Парубій прогнозує, що розгляд поправок до законопроекту може тривати близько тижня.

Реклама партнерів

«Я усвідомлюю, що розгляд цього питання буде тривати певний час. Більш як 2,5 тисячі правок – це може тривати й тиждень, і 3-4 дні. Але вважаю, що ми цього тижня у четвер повинні розпочати його розгляд і продемонструвати бажання і волю парламенту щодо його розгляду», – наголосив Голова ВР.

Водночас Парубій сказав, що дуже важко передбачити як довго може тривати розгляд поправок, але при цьому висловив упевненість, що «український парламент має одним з головних обов’язків на цій сесії невідкладно розглянути закон про мову».

Як повідомляв Львівський портал, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».  Всього у першому читанні розглядалося чотири законопроекти про мову:  №5556, № 5669, № 5670,  №5670-д.

Раніше відомі українські письменники, митці та громадські діячі закликали нардепів підтримати законопроект про мови  №5556. Документ підписали 149 осіб, серед них: Іван Дзюба, Олександр Афонін, Іван Вакарчук, Ігор Калинець, Ольга Сумська, Наталя Сумська, Степан Хмара, Ігор Юхновський, Володимир Яворівський.

Детальніше про всі чотири мовні законопроекти читайте у матеріалі Львівського порталу «Мовна шахівниця».

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.